Grzegorz Niemczuk wystąpi w Gdańsku – zdobądź zaproszenia!

Grzegorz Niemczuk - credit. Yamaha Japan
fot. Yamaha Japan
To już ostatni koncert w ramach 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki. Grzegorz Niemczuk zagra na zakończenie Wielkie zakończenie 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki

25 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku z chińskim i polskim repertuarem  wystąpi wybitny polski pianista Grzegorz Niemczuk. Będzie to szczególne zakończenie 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Repertuar

Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego oraz chińskiego kompozytora Wanga Jianzgonga. Grzegorz Niemczuk należy do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił dotychczas z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich sześciu kontynentach. Podziwiany jest za wrażliwość, poetykę i wirtuozerię, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki.

Grzegorz Niemczuk - credit. Yamaha Japan

Gościem specjalnym koncertu będzie Anna Krysztofiak

Artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych, a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi.

Wstęp na koncert możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wiadomość na adres krzysztof.sadowski@kulturalnemedia.pl. Mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia. W tytule maila prosimy napisać  Grzegorz Niemczuk – Kręgi SztukiSkontaktujemy się z osobami, które otrzymają zaproszenie.

Koncert muzyki jazzowej. Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie