Grupa Mono wystąpi w Polsce na trzech koncertach

Japońska grupa Mono wystąpi w Polsce na trzech koncertach
fot. Oficjalna strona zespołu
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów egzotycznego, rockowego grania. Japońscy klasycy z Mono już na wiosnę bieżącego roku przyjadą do Polski w ramach promocji swojej najnowszej płyty. I to na aż trzy koncerty!

Grupa wystąpi w naszym kraju 16 kwietnia (w gdańskim B90) 17 kwietnia (w warszawskiej Hydrozagadce), oraz 18 kwietnia. (w krakowskim Zet Pe Te). Polskie koncerty będą częścią międzynarodowej trasy Mono, podczas której kapela promować będzie swój najnowszy album Nowhere Now Here i zajrzy jeszcze między innymi do Niemiec, Danii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Trasa ta, będzie także częścią wielkiego rocznicowego przedsięwzięcia. Mono świętuje bowiem w tym roku dwudziestolecie działalności artystycznej. Przed każdym z trzech koncertów publiczność będzie miała także okazję zapoznać się z dwoma supportami. W roli tej wystąpią brytyjska wiolonczelistka Jo Quail, oraz norweska grupa Arabrot specjalizująca się w alternatywnym rocku. Planowane otwarcie klubów o 18:30, początek koncertów – 19:30. Organizatorem wszystkich trzech koncertów jest KnockOutProductions.

Poniżej natomiast zapoznać możecie się z plakatem, który reklamuję warszawski koncert:

Oficjalny plakat promujący jeden z koncertów Mono w naszym kraju
Fot: Materiały prasowe
Wejściówki na koncert Mono

Bilety na wszystkie z trzech koncertów zakupić można już między innymi w oficjalnym sklepie organizatora. Cena pojedynczej wejściówki wynosi 75 złotych w przedsprzedaży, bądź 85 złotych w dniu koncertu.

Mono – kim są?

Mono to zespół rodem z Tokyo, który swą karierę rozpoczął w 1999 roku. Grupa w swoich utworach łączy brzmienia post-rocka, alternatywnego rocka, oraz elementy muzyki klasycznej. Warto wspomnieć, że praktycznie wszystkie piosenki Mono są utworami instrumentalnymi. Na próżno szukać więc tutaj jakichkolwiek wokaliz. Obecnie w składzie kapeli znajdziemy: Takaakire Goto (gitara prowadząca), Hidekiego Suematsu (gitara rytmiczna), Tamkiego Kunishi ( gitara basowa i instrumenty klawiszowe) oraz Dahma Majuri (instrumenty perkusyjne). Grupa ma na swoim koncie już dziewięć albumów długogrających, oraz kilka krótszych EP-ek. Mono pochwalić może się także wspólnymi koncertami z takimi tuzami jak Nine Inch Nails, My Bloody Valentine czy chociażby Deftones.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o