Gra o Tron – In Concert w Polsce!

Gra o Tron
fot. Facebook

Jesteście fanami Gry o Tron? A może jesteście miłośnikami muzyki filmowej? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, mamy dobrą wiadomość. Widowisko Gra o Tron – In Concert będzie można zobaczyć w sierpniu m.in. w Zabrzu i Szczecinie.

Na fali rosnącej popularności zarówno serialu Gra o Tron, jak i książkowej sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa Georga R. R. Martina, odbywa się coraz więcej wydarzeń z nimi związanych. Emocje fanów podgrzewa fakt, że przed nami zaledwie dwa odcinki do zakończenia całej serii. Mimo wielu teorii i spekulacji nie wiemy jeszcze, kto zasiądzie na tytułowym tronie, ale możemy zająć się innymi kwestiami – między innymi muzycznymi.

Muzyka w Grze o tron

Nie ulega wątpliwości, że ścieżka dźwiękowa serialu autorstwa Ramina Djawadiego jest niezwykle istotnym elementem telewizyjnego show. Fani niejednokrotnie podkreślali, że buduje niesamowitą atmosferę. Przykładów nie trzeba szukać daleko – trzeci odcinek bieżącego, ósmego sezonu był szeroko komentowany, ze względu na unikalny utwór The Night King.

Ścieżka dźwiękowa Gry o Tron była kilkukrotnie nagradzana m.in. nagrodą Emmy w 2018 roku (za odcinek The Dragon And The Wolf), czy też nagrodą Światowej Akademii Muzyki Filmowej – WSA w 2018 roku (Najlepszy telewizyjny kompozytor roku Ramin Djawadi). W końcu polscy fani Gry o Tron będą mieli okazje usłyszeć serialowe kompozycje na żywo!

Szczegóły wydarzenia

Game of Thrones – In Concert to kolejna międzynarodowa produkcja muzyczna, w czasie której będziemy mogli usłyszeć wybór 32 najbardziej znanych fragmentów muzycznych z 7 sezonów Gry o Tron w wykonaniu ponad stu muzyków – The Cinema Festival Orchestra and Choir, solistów – Moniki Piechaczek i Jarosława „Jaro” Zawartko pod batutą Stephena Ellery’ego. Widowisko wzbogacone będzie o efekty świetlne.

Bilety na wydarzenia można kupić w salonach Empik, na stronie Eventim.pl oraz KupBilecik.pl.

Gdzie będziemy mogli usłyszeć muzykę z Gry o Tron na żywo?

1 sierpnia 2019 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca (bilety od 89 PLN do 189 PLN)

2 sierpnia 2019 – Kielce, Amfiteatr Kadzielnia (bilety od 79 PLN do 179 PLN)

3 sierpnia 2019 – Opole, Amfiteatr Tysiąclecia (bilety od 79 PLN do 179 PLN)

4 sierpnia 2019 – Szczecin, Teatr Letni (bilety od 79 PLN do 179 PLN)

5 sierpnia 2019 – Poznań, Sala Ziemi (bilety od 119 PLN do 249 PLN)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o