Gooral zapowiada Ethno Elektro 2

Gooral zapowiada Ethno Elektro 2

7 lat po premierze wydawnictwa Ethno Elektro Gooral w końcu zapowiada kolejne o podobnym tytule! Fajni raczej nie będą zawiedzeni, bo płyta zapowiada się naprawdę dobrze!

Gooral, czyli Mateusz Górny, to producent muzyczny znany z łączenia elektroniki z etniczną muzyką góralską. W latach 2003-2008 tworzył z kapelą Psio Crew. Po tym czasie zaczął tworzyć na własny rachunek. Jako Gooral wystąpił między innymi na scenie festiwalów Sziget, Colours of Ostrava, Open’er, Przystanek Woodstock, Live Music czy Orange Warsaw Festival. Jego pierwszy album Ethno Elektro miał swoją premierę w 2011 roku. Po tym wydawnictwie w 2013 roku swoją premierę miał album DVD Gooral & Mazowsze. Rok później ukazało się Better Place. 2016 rok przyniósł natomiast trzeci studyjny album – Khabaya.

Nadchodzi kolejny krążek! – Gooral zapowiada Ethno Elektro 2

Po świetnym przyjęciu Ethno Elektro muzyk zapowiedział jak gdyby jego kontynuację. Nowy album będzie nosił tytuł Ethno Elektro 2 i jego premiera ma odbyć się na jesień 2018 roku.

Gooral – Pokochali

Jakiś czas temu premierę miał pierwszy singiel zapowiadający czwarte wydawnictwo – Pokochali. Przy jego tworzeniu Gooral współpracował z Maciejem Szymonowiczem, z którym grał w formacji Psio Crew. Panowie mieli okazję współpracować również przy dwóch innych wydawnictwach Goorala. Pokochali to tradycyjna góralska przyśpiewka w elektronicznej interpretacji muzyków. Stworzona przez nich kompozycja bazuje na brzmieniach, nieco zapomnianej już, piszczałki wielkopolskiej.

Z okazji premiery długo wyczekiwanego albumu Gooral wyrusza w trasę koncertową. Pierwszy, oddzielny koncert odbędzie się 17 listopada we Wrocławiu przy okazji One Love Music Festival 2018. Na 30 listopada natomiast zaplanowany jest koncert premierowy w Radio Czwórka. Właściwa trasa będzie rozbita na dwie części – pierwsza odbędzie się w grudniu, a druga w lutym. Część dat już znamy!

7.12 Stalowa Wola / Labirynt
14.12 Poznań / Schron
20.12 Kraków / Szpitalna 1

Na koncertach będzie już można dostać nową płytę!

Dat koncertowych będzie przybywać. Aby być na bieżąco zachęcamy Was do śledzenia facebooka Goorala.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o