God Is An Astronaut zagra w warszawskiej Progresji

Legendarna post-rockowa formacja God Is An Astronaut zagra w warszawskiej Progresji! Koncert odbędzie się 1 maja 2018 roku. Irlandczycy będą promować podczas koncertu swoją najnowszą płytę ‘Epitaph’, która ukaże się już 27 kwietnia.

God Is An Astronaut to jedna z większych gwiazd małego światka, który zrzesza artystów z gatunku post-rock. Zespół powstał w 2002 roku w Irlandii. Zawdzięcza swoją nazwę cytatowi z filmu Nocne plemię (Nightbreed). „The End of the Beginning”, pierwszy album zespołu został wydany w 2002 roku. Dwa klipy, do piosenek „The End of the Beginning” oraz „From Dust to the Beyond”, wielokrotnie można było zobaczyć na stacjach należących do spółki MTV.

“Epitaph” to już dziewiąty studyjny album grupy, który zostanie wydany pod szyldem wytwórni Napalm Records (m.in. Alter Bridge, Moonspell, Alestorm). Jego światowa premiera odbędzie się 27 kwietnia.

Zespół przygotował siedem nowych autorskich kompozycji, a projektem okładki zajął się  francuski artysta Fursy Teyssier. W sesji nagraniowej do Nielsa i Torstena Kinsella dołączyli perkusista Lloyd Hanney, klawiszowiec Jamie Dean oraz gitarzyści Jimmy Scanlon i Brian Harris.

Lista utworów:

1. “Epitaph”
2. “Mortal Coil”
3. “Winter Dusk / Awakening”
4. “Seance Room”
5. “Komorebi”
6. “Medea”
7. “Oisn”

Warto wybrać się na zespół pokroju God Is An Astronaut i posłuchać tego rodzaju muzyki na żywo. Atmosfera oddana przez zespoły grające post-rocka na albumach jest zazwyczaj nie do podrobienia – to samo wiąże się z koncertami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here