Gitarzysta Rush z nowym projektem

Gitarzysta Rush z nowym projektem

Gitarzysta Rush z nowym projektem – Alex Lifeson chce iść z duchem czasu i planuje dalszą karierę muzyczną. Czym muzyk zaskoczy swoich fanów?

W 2015 roku Rush wyruszył w ostatnią trasę koncertową. Perkusista Neil Peart planował odejść z grupy i ich dalsza działalność stanęła pod znakiem zapytania. W efekcie, mimo niechęci reszty składu do tego pomysłu, zespół zakończył swoją karierę.

Gitarzysta Rush z nowym projektem

Lifeson postanowił podjąć się współpracy z perkusistą Marco Minnemannem. Póki co szczegóły ich wspólnego wydawnictwa nie są jeszcze znane, perkusista jedynie na swoim facebooku zamieścił grafikę przedstawiającą ich obu, z opisem:

Praca nad nowym wspólnym wydawnictwem wraz z Alexem Lifesonem. Obserwuj tę przestrzeń, aby wkrótce poznać więcej szczegółów.

Minnemann to niemiecki kompozytor i instrumentalista, który głównie kojarzony jest w roli perkusisty. W swojej twórczości miał do czynienia z takimi artystami jak: The Kelly Family, Steven Wilson, Paul Gilbert, Udo Lindenberg, czy też Garry Willis. Jego osiągnięcia są ogromne, a majątek muzyczny niezwykle bogaty. Dzięki temu możemy wnioskować, że projekt z Alexem Lifesonem będzie wspaniałym punktem w dorobku obu wykonawców.

Zespół Rush

To pochodząca z Kanady grupa muzyczna, której początki sięgają roku 1968. W swojej początkowej działalności próbowali odtwarzać przede wszystkim Led Zeppelin. Wraz z biegiem lat nabrali doświadczenia i wykreowali własną muzykę, która nie była odtwórcza. Grają głównie rock progresywny i hard rock. Byli inspiracją dla światowej sławy wykonawców, m.in.: Iron Maiden, Metallica, Tool oraz Anthrax. Od samego początku w zespole działało dwóch muzyków – Geddy Lee oraz Alex Lifeson. Jedynie miejsce perkusisty uległo zmianie i obecny do końca Neil Peart zajmował to stanowisko od 1974 roku. Ich pierwszy, fenomenalny album ukazał się dopiero po sześciu latach działalności, ale szybko podbił serca wielu ludzi. Później ich kariera zaczęła prosperować o wiele szybciej. Doprowadziło to do tego, że w swoim dorobku grupa ma aż dwadzieścia płyt studyjnych. Niestety kapela po ponad 40-letniej karierze postanowiła zejść ze sceny.


źródło: facebook.com/marco.minnemann; rush.com