Fonograficzny debiut zespołu The Fruitcakes

Ci, którzy są z naszym portalem dłużej, pewnie kojarzą już zespół The Fruitcakes. Wspominaliśmy o nim nie raz, np. tutaj. Zapowiadaliśmy wtedy, że nowy album pojawi się jesienią 2017 roku. Premiera nieco się przesunęła. Cieszymy się jednak, że ani my, ani Wy nie musicie już dłużej czekać.

The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci wyrazistego i złożonego w swojej strukturze materiału. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom, co słychać na każdej spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na „The Fruitcakes 2”.

Płyta została zarejestrowana techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Nad materiałem czuwał polski producent – Maciej Cieślak (Ścianka), z którym zespół miał już okazję współpracować przy okazji albumu „Cukier, ciastka, miłość”. Masteringiem płyty zajął się Marcin Cichy (Skalpel). Twórcą projektu okładki jest Jarosław Świerczek. Warto wspomnieć, że jego projekt okładki wcześniej wspomnianego albumu zespołu The Fruitcakes znalazł się w najlepszej 30 w konkursie ogłoszonym przez galerię miejską Arsenał w Poznaniu w roku 2015.

W skład zespołu wchodzą: Kuba Zwolan (wokal, gitara), Luki Tymański (perkusja, wokal), Przemek Bartoś (gitara basowa, wokal) oraz Tomek Ziętek (wokal, gitara).

Pierwszym singlem promującym album  „The Fruitcakes 2” jest utwór „Suntime” (dostępny również na aplikacji Spotify i portalu iTunes.)

Album ukaże się nakładem wytwórni Let’s Hope Aliens Are Vegan Records/[PIAS] Poland and Eastern Europe.

Znajdzie się na nim 12 autorskich utworów:

1. Suntime
2. Little girl
3. Whatever I Get
4. Sleepless
5. Let Inside The Light
6. He’s Calling You
7. Inside Out
8. Night & Day
9. It’s Better
10. Dreaming My Days Away
11. Our Love
12. Down The Line

Album dostępny jest już w przedsprzedaży:

http://www.empik.com/the-fruitcakes-2-the-fruitcakes,p1144286503,muzyka-p
https://www.mystic.pl/plyty_cd,the-fruitcakes-2-pre-order-premiera-07-07-2017,27308.htm

Dla tych, których zespół zainteresował, a nie chcą czekać do lipca mamy dobre wieści. Wkrótce będzie wiele okazji do usłyszenia The Fruitcakes na żywo:

09.06 Seazone Music & Conference // Sopot
16.06 Fląder Festival // Gdańsk
07.07 Slot Art Festival // Lubiąż
04-06.08 OFF Festival // Katowice

Zapraszamy również do śledzenia poczynań zespołu na oficjalnym facebooku i instagramie.