“Fogg – pieśniarz Warszawy” – projekt Muzeum Powstania Warszawskiego [zapowiedź płyty i koncertu]

Już 27 lipca 2018 roku, w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ukaże się album Fogg – pieśniarz Warszawy.

PŁYTA 

Na płycie znajdą się utwory Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Jest to kolejny projekt muzyczny organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który w wartościowy i ambitny sposób podejmuje temat historii XX-wiecznej Warszawy i Powstania Warszawskiego. Na płycie znajdzie się 14 piosenek Mieczysława Fogga, prezentujących twórczość artysty z wszystkich okresów jego wieloletniej kariery.  Aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski.

Lista utworów:
1. A ja sobie gram na gramofonie
2. Polowanie na tygrysa
3. Ja mam czas, ja poczekam
4. Ameryka
5. Nic o tobie nie wiem
6. Związane mam ręce
7. O-key
8. Może kiedyś, innym razem
9. Tango Milonga
10. Argentyna
11. To ostatnia niedziela
12. Warszawo ma
13. Młodym być i więcej nic
14. Piosenka o mojej Warszawie

Mieczysław Fogg to artysta wyjątkowo mocno związany z Warszawą. Karierę wokalisty rozpoczął bardzo wcześnie i śpiewał aż do śmierci. Przeżył prawie cały XX wiek ze wszystkimi tragicznymi zwrotami jego historii. Kojarzony z piosenką retro stał się uosobieniem całego utraconego świata. Jeśli przedwojenna piosenka to Fogg, jeśli tango to Fogg, jeśli nostalgiczna nuta z czarnej płyty to Fogg. Mimo bardzo licznych wyjazdów na zagraniczne trasy koncertowe zawsze wracał do Polski, a dokładnie do Warszawy.

Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zespołem Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis postanowiło oddać hołd Mieczysławowi Foggowi prezentując jego twórczość w interpretacji współczesnych artystów.

KONCERT 

27 lipca 2018 roku w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się premierowy, uroczysty koncert prezentujący zarejestrowany materiał. Jego rozpoczęcie  zaplanowano na godzinę 21:00.

Bilety na to wydarzenie, w cenie 25 złotych, można kupić już na stronie muzeum. Będą dostępne także przed wejściem. Transmisję z koncertu przeprowadzi telewizja TVN24.

Organizatorem wydarzenia i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą Wydawnictwo Agora.

Płyta i planowany koncert będzie opowieścią o Polsce, Warszawie, etosie estradowym, a także o piosence i ludziach, którzy ją tworzyli.

Materiały prasowe. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here