Fisz Emade Tworzywo w Krakowie [zapowiedź]

Fisz Emade Tworzywo w Krakowie
fot. materiały prasowe

Bracia Waglewscy zaledwie po kilku miesiącach wracają do Klubu Studio. Fisz Emade Tworzywo w Krakowie zaprezentują materiał m.in. z Mamuta i Dronów. Macie już bilety?

Bartosz i Piotr Waglewscy to uznani muzycy.  Panowie zasłynęli jako duet rapersko-producencki. W drugiej dekadzie XXI wieku jednak postawili na zmianę stylistyki i odejście od hip-hopowych korzeni. Fisz Emade Tworzywo to teraz niesamowita mieszanka brzmieniowa, która wspaniale prezentuje się na koncertach. Muzycy w repertuarze mają kompozycje stricte rapowe, synth popowe czy rockowe. Przez prawie 20 lat twórczości duet eksperymentował z brzmieniami – najlepszym przykładem na to jest płyta Mamut, na której po raz pierwszy Fisz więcej śpiewa niż rapuje! Nowa stylistyka była strzałem w dziesiątkę. Album pokrył się złotem, a artyści odebrali za niego Fryderyka w kategorii Album roku elektronika / indie / alternatywa. Gazeta Wyborcza uznała krążek za najlepsze rodzime wydawnictwo 2014 roku. Melancholijny singiel Ślady i taneczny Pył przez długie miesiące utrzymywały się na listach przebojów i do tej pory zespół gra je na koncertach. Do Krakowa formacja przyjedzie 23 listopada. Start koncertu o godzinie 20. Zapraszamy!

BILETY 

Fisz Emade Tworzywo w Krakowie

Fascynacje rockiem i metalem już wcześniej objawiły się w postaci pobocznego projektu Waglewskich – zespołu Kim Nowak. Do braci dołączył (grający także w Tworzywie) Michał Sobolewski na gitarze. Z pewnością warto poruszyć także wątek pozostałych isntrumentalistów w zespole, dzięki którym każdy występ na żywo okraszony jest solidną dawką partii solowych i świetnych aranży. Za klawisze odpowiedzialny jest Mariusz Obieralski – dyrektor muzyczny projektu Albo Inaczej 2. Na basie gra Marcin Pendowski, który dodaje nieco funkowego brzmienia całej formacji. Michał Sobolewski to wcześniej wspomniany gitarzysta, który jest niczym muzyczny kameleon – odnajduje się w stylistyce tanecznej, rockowej, ale także w miarę potrzeb przesiada się na syntezatory, wspierając kolegów z zespołu.

Krakowski koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo organizowany jest przez fundację Academica przy Akademii Górniczo-Hutniczej.

Kanterstrajk – nowy teledysk Fisz Emade Tworzywo 

Kanterstrajk – nowy teledysk Fisz Emade Tworzywo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here