Festiwal Trzciamajka V za nami [fotorelacja]

Festiwal Trzciamajka V za nami
fot. Natalia Nazar

Jedena z najciekawszych imprez w Wielkopolsce przeszła do historii. Festiwal Trzciamajka V za nami, a wspomnienia z tego wydarzenia pozostaną z uczestnikami na długo.

Festiwal Trzciamajka organizowany jest przez trzcianeckie Stowarzyszenie T.A.D.E.K, które działa prężnie na rzecz kultury. Dzięki inicjatywie grupy przyjaciół, całe miasto może się cieszyć z wielu imprez przez nich przygotowywanych. Najbarwniejszą i najbardziej wyczekiwaną jest ta, która odbywała się już piąty raz w Trzciance – Festiwal Trzciamajka.

Festiwal Trzciamajka V

W 2018 roku mieliśmy przyjemność bawić się aż trzy dni – od 17 do 19 sierpnia, z czego dwa dni były koncertowe. Nie była to jedyna zmiana, jaką doświadczyliśmy w tej edycji. Tym, co było inne niż w 2017 roku, była lokalizacja. Znad Jeziora Sarcz impreza przeniesiona została nad Jezioro Logo. Dzięki temu, że impreza trwała dłużej, na scenie pojawiło się więcej zespołów. Zagrali tam: BEZJAHZGH, Vespa, Qulturka, Junior Stress, Krambabula, Zmaza, ZijenSu, Damian Syjonfam i The Synki. Ostatni dzień był już dniem relaksu. Muzycy zagrali w siatkówkę przeciwko trzcianeckim strażakom, a po nim posłuchać można było koncertu Grzegorza Rychlika, który zagrał utwory Fryderyka Chopina.

Nowe miejsce, nowa infrastruktura

Zmiana miejsca organizacji koncertu pozwoliła na wprowadzenie nowego. Scena ustawiona była nad samym jeziorem, co wprowadzało bardzo przyjemny klimat. Zaraz przy niej stał pięknie wykonany, a w nocy podświetlony na żółto-zielono-czerwono napis TRZCIAMAJKA. Można było kupić koszulki i inne gadżety festiwalowe oraz koszulki z różnymi nadrukami. Głodni mogli kupić coś do przegryzienia w budce z jedzeniem, a spragnieni kupić piwo. Najważniejszym elementem dekoracji, który robił największe wrażenie, były porozwieszane na całym terenie tasiemki zaczepione na sznurkach – prezentowało się to rewelacyjnie. Trzeba przyznać, że z roku na rok festiwal jest lepszy. Organizatorzy wkładają w niego całe serce. Nawet jeśli coś nie pójdzie po ich myśli, nikt nawet nie zwraca uwagi, bo niezwykła atmosfera, którą potrafią stworzyć, odciąga jakiekolwiek złe emocje i myśli.

Festiwal Trzciamajka V za nami – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Tekst: Natalia Nazar
Zdjęcia: Marlena Henrysiak