Spacefest w Gdańsku – pierwsze informacje

spacefest

W pierwszy weekend grudnia odbędzie się dwudniowy festiwal Spacefest w gdańskim klubie B90.

1-2 grudnia to data, którą trzeba zapamiętać. Odbędzie się wtedy siódma edycja gdańskiego festiwal Spacefest. Po raz kolejny zgromadzi on miłośników wszystkiego co kosmiczne – muzyki shoegazowej, psychodelicznej oraz space rocka. Ogłoszeni zostali już pierwsi artyści tegorocznej edycji. 4 zagraniczne zespoły reprezentujące dźwięki nie z tej ziemi (dosłownie!) do usłyszenia już na początku grudnia w klubie B90.

W tym roku można będzie zobaczyć włoską kapelę New Candys rodem z lat 60., rock z domieszką psychodelii w wydaniu portugalskiego zespołu 10 000 Russos, energiczne Odd Couple z Niemiec oraz szwajcarski duet w rytmie disco – Blind Butcher. Jak co roku zorganizowany został również konkurs dla młodych zespołów. Zwycięzcy, czyli 30 kilo słońca i Wilcze Jagody zaprezentują się festiwalowej publiczności. Więcej artystów zostanie ogłoszonych wkrótce.

Od 26 do 30 listopada będzie także możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez gdański projekt Pure Phase Ensemble.

Karnety można nabyć na stronie tickets.soundrive.pl. Więcej informacji na facebooku oraz stronie festiwalu.

A oto jak prezentuje się zeszłoroczna edycja:

Festiwal SpaceFest! jest realizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Klubem B90. Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.