Festiwal Silesia PUNX Underground już we wrześniu!

Silesia PUNX Underground w Tychach!
Fot Wydarzenie na Facebooku

Jeśli jesteś osobą, której ostatnimi czasy brakowało solidnego, punkowego uderzenia na koncertach, to mamy coś idealnego dla Ciebie! Już podczas tegorocznej jesieni w Tychach odbędzie się bowiem festiwal Silesia PUNKX Underground. A na nim same petardy muzyczne!

Impreza odbędzie się już 21 września 2019 roku w tyskim klubie Underground. Podczas festiwalu na scenie zaprezentują się legendy polskiej sceny punkowej oraz kilka grup z mniejszym bagażem doświadczenia. Warto wspomnieć, że koncert odbędzie się w ramach kampanii Muzyka Przeciwko Rasizmowi. Organizatorem imprezy jest wytwórnia Lou&Rocked Boys. Początek koncertów planowany jest na godzinę 18:00. Organizatorzy zaznaczają jednak, że jest to tylko godzina przewidywalna.

Silesia PUNX Underground – kto wystąpi?

Na chwile obecną ogłoszonych zostało dwóch headlinerów festiwalu, którymi są*:

Ga-Ga Zielone Żabki Zielone Żabki to legenda polskiego punku, która na scenie działa od 1987 roku. W 1988 roku grupa zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie, dzięki czemu później grała koncerty po całej Polsce.  Ga-Ga natomiast, to zespół założony w 1991 roku po rozpadzie Żabek przez lidera grupy – Mirosława Malca. W 2005 roku doszło do połączenia obu zespołów przez Malca i zespół istnieje w takiej formie do dnia dzisiejszego. Dyskografię grupy zamyka obecnie album Nowy Porządek z 2015 roku.

Prawda – Wrocławski zespół punk rockowy, którego początki sięgają 1994 roku. Zespół powstał jako reinkarnacja grupy Zwłoki, która rozwiązana została w 1982 roku. Prawda ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych, z czego ostatni Chaos In Poland ujrzał światło dzienne w 2017 roku. Ponadto, w tym roku Prawda obchodzi swoje 25-lecie istnienia na scenie, więc podczas koncertu spodziewać możemy się setlisty złożonej z największych hitów grupy.

Trzy mniejsze bandy, które zaprezentują się tyskiej publiczności: Pijacka Banda, Azotox i The BASTARD. Prawdopodobnie nie jest to jednak jeszcze koniec ogłoszeń!

 

Silesia PUNX Underground -bilety, gdzie, jak i za ile?

Wejściówki na festiwal możecie już zakupić zarówno online, jak i bezpośrednio w klubie. Pojedynczy bilet w sprzedaży internetowej kosztuje 40 złotych, natomiast w klubie koszt wynosi 35 złotych. Bilety będzie można także kupić w dniu imprezy, cena podskoczy jednak wtedy do 45 złotych. Zalecamy się spieszyć, bo wejściówek z dnia na dzień ubywa!

* opisy kapel częściowo inspirowane materiałami prasowymi