FEEL THE MAGIC – BAJKOWE POPOŁUDNIE W TEATRZE

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie Dzień Dziecka postanowił świętować także w niedzielę, 4 czerwca. Na niezwykłym koncercie Feel The Magic – Bajkowe i Musicalowe hity! na Bielańskiej Scenie Kameralnej zaprezentowane zostały najpiękniejsze piosenki z bajek dla dzieci.

MUZYCZNA PODRÓŻ W BAJKOWY ŚWIAT

W większości były to utwory z disneyowskich filmów, takich jak Pocahontas, Król Lew, Mulan, Herkules, Dzwonnik z Notre Dame, Rogate ranczo, Kraina Lodu czy Vaiana: Skarb oceanu. Nie zabrakło również tych mniej znanych, a równie pięknych – z filmów Anastazja, Mustang z Dzikiej Doliny i Książę Egiptu. Oprócz piosenek filmowych zaprezentowano także te z najlepszych musicali scenicznych, stworzonych na kanwie animowanych przebojów: Tarzan, Alladyn czy Król Lew.

Koncert skierowano głównie do młodzieży, ale myślę, że dorośli też znakomicie się na nim bawili. Ja na pewno. To była wspaniała muzyczna podróż. Z dużą przyjemnością wysłuchałam moich ukochanych piosenek z dzieciństwa, które miały wpływ na ukształtowanie się mojej wrażliwości – szczególnie utwory z filmów Król Lew i Pocahontas. To niezwykłe przeżycie usłyszeć je po raz pierwszy na żywo, zwłaszcza w takim wykonaniu.

UTALENTOWANI ARTYŚCI

Na scenie wystąpili znakomici artyści – Ewa Łobaczewska, Maciej Pawlak, Jarek Kozielski i Adam Sychowski. Prezentowali utwory bardzo ekspresyjnie oraz z prawdziwą pasją. Podobał mi się sposób prowadzenia koncertu przez Macieja Pawlaka. Po raz pierwszy widziałam go w roli konferansjera i muszę przyznać, że ma chyba wrodzony talent do tego, bo robi to zdumiewająco naturalnie, z dużą swobodą i poczuciem humoru. Zachęcał również dzieci do zabawy, więc pod sceną pojawiły się tańczące grupki, do których na koniec sam się przyłączył.

ZASZCZEPIANIE W DZIECIACH MIŁOŚCI DO TEATRU

To było ciekawe doświadczenie usłyszeć tych znanych już mi artystów w zupełnie odmiennym repertuarze. Świetnie wykorzystali swoje umiejętności aktorskie, dodając utworom energii, humoru i podrywając dzieci do zabawy. Rodzice, którzy zabrali swoje pociechy w to miejsce, sprawili im na pewno znakomity prezent. Wiem z doświadczenia, że takie wyprawy do teatru oprócz tego, że dają dużo radości, są także świetnym elementem edukacji. Do dziś jestem wdzięczna mamie i tacie, że zabierali mnie na spektakle od najmłodszych lat. Właśnie tam przenosiłam się w magiczny, ekscytujący, urzekający od pierwszej chwili świat. Jeśli wciągnie on za młodu, to już nie puści i pokocha się go całym sercem.

Podczas koncertu nie wysłuchana została prośba dorosłych o Upiora w operze. Wstępnie zapowiedziano jednak, iż możemy spodziewać się powrotu wieczorów z musicalowymi utworami. Pozostaje cierpliwie wypatrywać jesieni, czekając na nowy repertuar Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o