Esben and the Witch i IATBT na początku lutego w Poznaniu

Esben and the Witch
fot. facebook.com/events/1942652626024961

Już na początku lutego w poznańskim Klubie pod Minogą zagra Esben and the Witch. Zespół będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo.

Koncert brytyjskiej formacji Esben and the Witch odbędzie się 8 lutego 2019 roku. W roli supportu pojawi się pochodzący z Poznania kwartet – Izzy and the Black Trees. Zespoły zagrają w Klubie pod Minogą przy ul. Nowowiejskiego 8 w Poznaniu.

Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne w cenach:

  • 49 zł – na stronie: winiarybookings.pl
  • 54 zł – na stronach: biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl (Media Markt, Empik, Saturn)
  • 59 zł – w dniu koncertu

Projekt Esben and the Witch powstał w 2008 roku w Brighton. Niedługo później, bo juz w 2009 roku, rozpoczął regularne koncertowanie. Nazwę zespołu zaczęrpnęli z jednej z duńskich bajek i wyjątkowo pasuje ona do ich twórczości. Słuchając ich nagrań możemy doszukać się nizwykle wciągającej otoczki do swoistej bajkowości. Grają post punk, post rok, gothic pop, a dopełnieniem całości jest niezwykle urzekający wokal Rachel Davies.

W 2011 ukazała się ich debiutancka płyta – Violet Cries. Artyści nie spoczęli na laurach i niespełna 2 lata później ukazał się kolejny ich krążek – Wash the Sins Not Only the Face. Obie płyty ukazały się nakładem wytwórni Matador Records. Po nich przyszedł czas na założenie własnej – Nostromo Records – w której samodzielnie wydali kolejny album: A New Nature. Niedługo potem, w 2016 roku, dołączyli do francuskiej wytwórni Season of Mist, aby wydać swoje kolejne płyty pod ich szyldem – Older Terrors oraz najnowszą z 2018 roku – Nowhere.

W roli supportu przed Esben and the Witch wystąpi poznańska formacja Izzy & The Black Trees. Jest to kwartek, którego muzyka oscyluje w dźwiękach nastrojowej americany i slowcore’a, które pięknie współgrają z post-punkową energią. Założycielką i główną siłą napędową zespołu jest Iza Rekowska, która komponowania i pisania utworów uczyła się w Londynie. Ich utwór Winter’s Coming Down znany jest w Stanach Zjednoczonych oraz nominowany był do nagrody Golden Kayak Indiemusicpeople. Zaistniał także na listach przebojów w Australii i Wielkiej Brytanii. Już niedługo zespół wyda zwoją debiutancką EPkę.

Więcej wydarzeń w stolicy Wielkopolski – koncert Patrick the Pan w Meskalinie!

Patrick the Pan w Meskalinie [zapowiedź]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o