Eluveitie na DVD 2019! Premiera już wkrótce!

Jeden z największych zespołów folk metalowych na świecie, Eluveitie, wydaje koncertowe DVD! Ukaże się ono już 1 listopada tego roku!

Trochę historii

Początki zespołu sięgają roku 2002. Przez całą swoją karierę Eluveitie łączyli muzykę death metalową z takimi instrumentami jak dudy czy skrzypce. W swoich tekstach łączą język angielski z martwym galijskim. Przez ponad 15 lat działalności podbili serca fanów na całym świecie, a ich popularność stale rośnie.

Eluveitie Live At Masters Of Rock ukaże się dzięki dystrybucji Mystic Production i jest to 3 album koncertowy kapeli. Poza nim formacja opublikowała The Early Years w 2012 roku oraz Live at Feuertanz 2013, który ukazał się w 2014 roku.

Kiedy i gdzie?

Gwiazda tegorocznego Mystic Festival zarejestrowała swój koncert na czeskim festiwalu Masters of Rock. Odbył się on w dniach między 11 a 14 lipca tego roku w Vizovicach koło Zilna. Poza Eluveitie pojawili się tam również m.in. Within Temptation, Amaranthe, Children of Bodom czy Soulfly.

Na track liście znalazło się 16 utworów, a wśród nich takie perełki  jak Ategnatos, Worship, Deathwalker lub Rebirth. W zależności od ilości nośników oraz rodzaju opakowania (Digipack albo Jewel Case), płytę będzie można nabyć w dwóch wersjach.

Każdy, kto kiedykolwiek widział na żywo szwajcarskich folk gigantów, na pewno pamięta magię towarzyszącą ich koncertom. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji zobaczyć Eluveitie na żywo, premiera DVD to doskonała okazja, aby to nadrobić! Nawet, jeśli nie jest się zagorzałym fanem formacji.

Eluveitie w Polsce

A nawet jeśli ktoś nie zobaczy Eluveitie na DVD, będzie mieć okazję ujrzeć ich na żywo jeszcze w tym roku! Bowiem grupa odwiedzi krakowski Klub Kwadrat 10 grudnia, a dzień później – 11 grudnia – warszawski Klub Progresja. W roli supportu wystąpi zespół Infected Rain, a gościem specjalnym będzie Lacuna Coil. Bilety w cenie 95 złotych można nabyć na stronie Knock Out Productions – organizatora koncertu oraz na stronach klubów: Kwadrat i Progresja.