Eliminacje Trzciamajka Festiwal 2019 – I koncert za nami! [fotorelacja]

Eliminacje Trzciamajka Festiwal 2019
fot. Natalia Nazar

Pierwszy koncert w ramach przeglądu zespołów Trzciamajka Festiwal 2019 przeszedł do historii. W jego trakcie został wyłoniony pierwszy zespół, który wystąpi na koncercie finalistów eliminacji. Odbędzie się on 25 maja.

W trakcie pierwszego koncertu eliminacyjnego, który odbył się 9 marca 2019 roku w trzcianeckim Młodzieżowym Domu Kultury, zagrały trzy pierwsze zespoły: Ruch Wolnych MyśliTERAPOLKA oraz Diesel Hangovers. Każdy z nich miał 40 minut na zaprezentowanie się publiczności oraz jury. W rolę jurorów wcielili się Sylwester “Szadok” Szade (zespół ZMAZA), Natalia Nazar (Kulturalne Media) oraz zebrana w MDK publiczność. Każdy uczestnik imprezy dostał kartkę, na której mógł zaznaczyć, który zespół ich zdaniem wypadł najlepiej. Po zliczeniu głosów i obradach jury okazało się, że wszystkim najbardziej przypadł do gustu zespół Ruch Wolnych Myśli, o czym zdecydowano jednogłośnie.

Na pierwszym koncercie w Trzciance nie zabrakło lokalnych miłośników muzyki oraz dobrej zabawy przy dźwiękach granych na żywo. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

 

Ruch Wolnych Myśli

Zespół grający bardzo spokojne reggae, który swoją wspólną muzyczną podróż rozpoczął w 2013 roku. W jego skład wchodzą: Sebastian Małkowski – wokal, Krzysztof Błaszkiewicz – gitara, Wojtek Falkiewicz – klawisze, Radosław Koprowski – klawisze, Tomasz Kalinowski – gitara basowa, Marcin Rogożyński – perkusja oraz Milena Murawska – wokal.

 

TERAPOLKA

Trio, które z przerwami gra od 1994 roku. Ich styl nie jest oczywisty i jednoznaczny, jak sami mówią jest “raczej trudny do zdefiniowania. Dla własnych potrzeb nazwany grunge-punk-alternative. W skład formacji wchodzą: Marian (dla przyjaciół Maniek) – bas, wokal, Andriej Alosza Andriejew – gitara, wokal oraz Wacław Stanisław – perkusja, brak wokalu.

 

Diesel Hangovers

Projekt pochodzi z Poznania i gra indie-rocka. Znają się o 2013 roku, ale ich pierwsza płyta wydana on-line ukazała się dopiero w 2017 roku. Należą do niego: Filip Postaremczak – bas, wokal, Błażej Lamprycht – gutara, wokal oraz Jarek Szczeciński – perkusja, wokal. W obecnym składzie grają od 2018 roku.