Eliminacje do Pol’and’Rock w Poznaniu [fotorelacja]

Eliminacje do Pol'and'Rock w Poznaniu
fot. Natalia Nazar

Pierwszy półfinał 11. Eliminacji do Pol’and’Rock za nami. Impreza odbyła się 23 marca w poznańskim klubie B17.

Eliminacje do Pol’and’Rock w Poznaniu

Podczas pierwszego finału na scenie zagrało zespołów, które przez 20 minut miały pokazać się z jak najlepszej strony przed publicznością, ale przede wszystkim przed jury. W tym roku jego skład wchodzą: Jurek Owsiak (prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Krzysztof „Milkee” Dobies (Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP), Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (Antyradio), Kuba Płucisz (muzyk, kompozytor, gitarzysta), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio) oraz Piotr „Dziki” Chancewicz (producent muzyczny, muzyk). Zespoły walczyły o wejście do finału, który odbędzie się 22 czerwca w warszawskiej Progresji. W Poznaniu zagrali:

Gwiazdą wieczoru był Gooral, który miał już okazję zaprezentować się na Przystanku Woodstock (obecnym Pol’and’Rock). Gościem specjalnym był Snowman, który w 2018 roku wywalczył sobie miejsce w finale, a następnie występ na jednej z polandrockowych scen.

Koncerty i wyniki eliminacji

W klubie B17 wrzało od emocji. Zebrana publiczność miała możliwość za darmo obejrzeć wszystkie występy. Od 16:30 zagrało 10 zespołów, w tym 8 starających się o udział w finale w Warszawie. Każdy z nich miał 20 minut, a czas ten należało wykorzystać jak najlepiej, ponieważ jury brało pod uwagę wszystkie elementy występu. I tak po wysłuchaniu wszystkich zespołów wybrali się na obrady, których wyniki poznaliśmy tuż po występie gwiazdy wieczoru – Goorala. Na scenie pojawili się panowie z Jurkiem Owsiakiem na czele. Prezes Fundacji WOŚP, zanim wymienił nazwy zwycięskich zespołów, podziękował wszystkim za wsparcie, które otrzymał po wydarzeniach z ostatniego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ukłonił się w pas, a publiczność gorąco biła mu brawo. I w końcu nadszedł ten moment, kiedy dowiedzieliśmy się, kto zagra w Warszawie. Jury wybrało troje wykonawców: Karolinę Czarnecką, Ornette oraz Łukasza Drapałę & Chevy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w stolicy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: