Ed Sheeran i jego nowa odsłona – I Don’t Care

Ed Sheeran
youtube.com

Brytyjski piosenkarz postanowił zrobić nam mikołajkową niespodziankę i zaprezentował znany nam utwór w innym brzmieniu.

I Don`t Care – piosenka, którą Ed Sheeran wykonywał w duecie z Justinem Bieberem to zdecydowanie jeden z największych hitów minionych wakacji. Utwór ma ponad 700 000 000 odtworzeń na spotify. Był to pierwszy singiel promujący najnowszą płytę muzyka – No.6 Collaborations Project.

Nowa wersja

Utwór został wykonany przez muzyka na żywo w zupełnie innej aranżacji. Piosenkę zaśpiewał sam, a jego jedynymi towarzyszami były gitara akustyczna i charakterystyczne dla niego pedały gitarowe, które służą mu do nagrywania chórków towarzyszących w tle. Sprawia to, że artysta nie potrzebuje innego wsparcia w postaci dodatkowych głosów czy instumentów. Jest samowystarczalny. Głos Sheerana brzmi dobrze na nagraniach tak jak i na żywo. Nic dziwnego więc, że Ed zdecydował się na odświeżenie tego kawałka właśnie w wersji live.

Wideo nagrano w czarno-białej konwencji. Teledysk nakręcony jest w ten sposób, że artysta stoi pośrodku, a kamera kręci się wokół niego.

Ed Sheeran zaśpiwał I Don’t Care w Studiu Abbey Road, które znajduje się w Londynie. Klip wyreżyserował Dan Massie.

Z tego samego miejsca artysta zaprezetował swój inny utwór – Best Part Of Me, tym razem w duecie z YEBBĄ – 24-letnią amerykańską piosenkarką znaną z utworów takich jak Where Do You Go czy Evergreen. Piosenka również pochodzi z najnowszej płyty muzyka, która ukazała się na półkach sklepowych 12 lipca bieżącego roku.

Muzyk inny niż wszyscy

Ed Sheeran zdecydowanie należy do niekonwencjonanlnych artystów. Każda jego płyta brzmi inaczej, a utwory mimo, iż należą do muzyki popularnej, nie nudzą się słuchaczom tak szybko. Wokalista bije wszystkie muzyczne rekordy. Wartość sprzedanych bieltów na Divide Tour przekroczyła 3 miliardy złotych! Do tej pory takim sukcesem mógł pochwalić się tylko irlandzki zespół U2. Ponadto, w wymienionej trasie wzięło udział ponad 9 000 000 osób. Dwuletnia trasa zmęczyła muzyka na tyle, że aktualnie postanowił zrobić sobie przerwę od koncertowania. Mimo wszystko nadal nie daje o sobie zapomnieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here