Duff McKagan w Polsce – kompendium wiedzy

Duff McKagan w Polsce - kompendium wiedzy
fot. Kadr z Youtube

Już praktycznie w godzinach odliczać możemy do dnia, w którym basista Guns N’ Roses, Duff McKagan, po raz pierwszy wystąpi w Polsce ze swoim solowym projektem. Jeśli jeszcze nie wiecie, co wnieść można na teren klubu, w którym odbędzie się koncert, lub na jakie utwory stawia obecnie muzyk podczas show, to trafiliście bardzo dobrze! Informacje te, znajdziecie bowiem w poniższym tekście!

Duff McKagan w Polsce – co można wnieść do klubu, a czego nie?

Jak to bywa w przypadku imprezy masowej, także i na koncercie Duffa obowiązywać będzie ścisły regulamin określający wytyczne, co wnieść można do klubu, a czego nie. Informator LiveNation mówi, że na teren koncertu klubowego wnieść nie można między innymi: toreb większych od formatu A4, przedmiotów pirotechnicznych, broni, rac, petard, sprayów, farby, parasolek o ostrym zakończeniu, napojów w puszkach/szkle, butelkach plastikowych powyżej 0,5l, alkoholu, flag większych od wymiarów 1,5x2m, wskaźników laserowych, butów o metalowych zakończeniach oraz kamer, laptopów, ipadów, tabletów i selfie sticków. Wnieść można natomiast przykładowo: lornetki, telefony komórkowe, aparaty kompaktowe oraz butelki plastikowe do 0,5l z odkręconym korkiem.

Duff McKagan w Polsce – prawdopodobna setlista

Jeśli chodzi o przewidywanie listy utworów jaką usłyszy zebrana w Warszawie publiczność, to jest to sprawa trochę problematyczna. Z jednej bowiem strony polski koncert będzie pierwszym na europejskiej trasie muzyka. Z drugiej natomiast, podczas tournée po Stanach Zjednocznych Duff nie rotował za bardzo piosenkami i trzymał się sztywno rozpisanej setlisty. Być może i do Europy zawita z tym samym zestawem utworów? Jeśli tak, to prezentować będzie się on następująco:

 1. You Ain’t the First (cover Guns N’ Roses)
 2. Breaking Rocks
 3. Tenderness
 4. Chip Away
 5. Feel
 6. Wasted Heart (cover Duff McKagan’s Loaded)
 7. River of Deceint (cover Mad Season)
 8. Dust N’ Bones (cover Guns N ‘Roses)
 9. Last September
 10. It’s Not Too Late
 11. Falling Down
 12. Cold Outside
 13. Parkland
 14. Clampdown (cover The Clash)
 15. Dead Horse (cover Guns N’ Roses)
 16. Don’t Look Behind You

Bis:

 1. Deepest Shade (cover Marka Lanegana)

Wszystkim wybierającym się na koncert życzymy dobrej zabawy!