Dream Atlas w Olsztynie!

Dream Atlas
fot. Kamila Helwak

Młodzi artyści po raz kolejny zaskakują! To właśnie dzisiaj zespół rockowy Dream Atlas odwiedził Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Nie ukrywam, wcześniej nie znałam tego zespołu, ale po koncercie spokojnie mogę stwierdzić, że ich utwory z pewnością trafią na moją playlistę.

Krótka wzmianka o zespole

Dream Atlas to zespół powstały w 2016 roku w Pszczynie. Muzykę, którą tworzą jest dość ciężko przydzielić do konkretnego gatunku, mimo że przewodnim jest właśnie rock. Prezentują eklektroniczne kompozycje, w których można zauważyć oryginalne eksperymenty muzyczne. W czerwcu 2017 roku wydali swoją debiutancką EP-kę Butterflies. Poza tym powstał utwór Drowning – to singiel, z dość prostym, ale klimatycznym czarno-białym teledyskiem, w którym widzimy wszystkich członków zespołu.

Na zespół składają się: Michał Mikołajec (wokal), Korneliusz Flisiak  (instrumenty klawiszowe); Maciej Kluss Jr. (gitara); Łukasz Droździk (bass); Filip Malinowski (perkusja).

W 2018 roku zespół wygrał eliminacje na Pol’and’Rock Festival. Mają również na swoim koncie zwycięstwo na Antyfeście 2017.

Dream Atlas
fot. pless.pl

Również w tym roku zagościli na Slot Art Festivalu w Lubiążu (okolice Wrocławia).

Wrażenia

Ogólnie chłopaki dali czadu! To świetne, że Olsztyn daje tyle możliwości poznania nowych zespołów muzycznych i nie tylko! Koncert odbył się w muzycznym sercu Olsztyna, czyli na scenie głównej na starówce. Dream Atlas zaprezentował takie utwory jak: Jesień, Moonlight, Butterflies, Brave New Day, Judgement, Vincent, Miasto (2017); Preacher, Drowning (2018), a także utwór Odejdź z tego roku. Piosenki były zróżnicowane, pojawiły się ballady, smutniejsze utwory, a także te z pełnią energii – moje klimaty. Niektórzy nawet zaczęli tańczyć podczas koncertu, co nie powinno nikogo dziwić – ciężko było usiedzieć w miejscu i to w pozytywnym znaczeniu 😀

 

Publiczność była w różnym wieku, od najmłodszych do najstarszych, ale wszyscy bawili się tak samo – znakomicie! Można by słuchać tego zespołu bez końca, wszystko dopięte na ostatni guzik. Hipnotyzujące utwory, świetny głos wokalisty i idealne brzmienie – to był  naprawdę przyjemny koncert.  Mam nadzieję do zobaczenia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here