Dominik Durejko dołącza do The Fake. Nowy singiel Mellowfield

The Fake Mellowfield cover

The Fake to wrocławski zespół, który lubuje się w psychodelicznych brzmieniach. W trakcie pandemii artyści zdecydowali się na powiększenie składu. Do tria dołączył Dominik Durejko (czytelnikom Kulturalnych Mediów znany jako nasz redaktor działu muzycznego) na instrumentach klawiszowych. Zespół w powiększonym składzie wypuścił właśnie singiel Mellowfield. 

The Fake – Mellowfield

Najnowszy singiel wrocławskiego kwartetu to skutek  zdalnej pracy i wymiany pomysłów podczas koronawirusowego lock-downu. Uzupełnienie brzmienia instrumentami klawiszowymi w wykonaniu Dominika Durejki pozwoliło na nowe eksperymenty z kolorystyką i barwą. Kawałek może kojarzyć się z dokonaniami zespołów dream popowych, shoegoeze’owych i klasyki rocka psychodelicznego. Warstwa liryczna skupia się na emocjonalnych turbulencjach w związku.

The Fake – psychodeliczny kwartet z Wrocławia

Początki zespołu to skromne jam session w sali prób we wrocławskim Porcie Miejskim. Zespół na początku wziął na warsztat kompozycje stworzone przez Nicolaia Stenslanda Szewczyka (wokal, gitara), od czasu do czasu amatorsko rejestrując efekty prac. Muzyka była z początku tylko rekreacyjną formą wyrażania siebie. Po trzech latach wspólnego grania w 2017 roku The Fake postanowiło wejść do studia i nagrać pierwsze wydawnictwo – “The Fake EP”. Można na nim usłyszeć inspiracje takimi zespołami jak Camel czy Pink Floyd. Po wydawaniu kolejnych singli przyszedł czas na pierwszy longplay “The Fake Album”, który został wydany 14 lutego 2020 roku. Po rozszerzeniu składu kwartet pracuje nad nową płytą.