“David Bowie Is” – wyjątkowa wystawa dostępna na smartfonie

David Bowie Is
fot. https://www.flickr.com/photos/pstr/16908950586

David Bowie Is to wystawa, która objeżdża cały świat od 2013 roku. Po nieco pond pięciu latach przyszedł czas na zakończenie muzealnych podróży eksponatów Bowiego. Nie oznacza to jednak, że już nie zobaczycie ekspozycji, bo pojawi się ona w wersji wirtualnej!

David Bowie Is to wielka gratka dla fanów brytyjskiego muzyka-wizjonera. Przez 5 i pół roku ekspozycję odwiedziło ponad 2 miliony zwiedzających. Już niedługo wystawa będzie dostępna dla wszystkich użytkowników smartfonów. David Bowie Archive podjęło współpracę z Sony Music Entertainment, Planeta, Brooklyn Museum oraz Victoria and Albert Museum. Wszystko po to, by udostępnić każdy element wystawy w wersji internetowej ku uciesze fanów twórczości Bowiego.

David Bowie Is – aplikacja na smartfony

Jesienią tego roku ma się pojawić dedykowana aplikacja na smartfony, która wykorzystując technologię wirtualnej rzeczywistości, pozwoli wszystkim zainteresowanym na poznanie detali wystawy, która oczarowała cały świat. Będzie to o tyle pełniejsze doświadczenie, że aplikacja zaopatrzy zwiedzających we wszelkie potrzebne informacje na temat prezentowanych eksponatów w wielu językach. Autorzy wystawy stworzą symulacje w trójwymiarze pamiątek po muzyku. Wśród prezentowanych przedmiotów znajdują się m.in. stroje z tras koncertowych, pamiątki z prywatnych zbiorów czy instrumenty. Wiosna 2019 roku to kolejny przełom – wtedy wystawa pojawi się na wszystkich platformach VR. Ma pojawić się także opcja przymierzenia kostiumów koncertowych. Dochody z całego przedsięwzięcia trafią do Victoria and Albert Museum w Londynie i Muzeum Brooklyńskiego w Nowym Jorku.

A czy Wy skorzystacie z wyjątkowej aplikacji?

Rocznica urodzin Davida Bowie – nowe wydanie “Let’s dance”