Daria Zawiałow zaprezentowała singiel Szarówka

Daria Zawiałow zaprezentowała singiel Szarówka
fot. obraz z teledysku do Szarówki

Premiera drugiego albumu Darii Zawiałow coraz bliżej. Artystka właśnie zaprezentowała drugi singiel promujący to wydawnictwo. Utwór, jak i stworzony do niego obraz, wzrusza od pierwszych sekund.

Daria Zawiałow zadebiutowała w 2016 roku na opolskiej scenie, prezentując swój utwór Malinowy Chruściak. Zdobyła nim wtedy Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. Rok później, w marcu, ukazał się jej pierwszy długogrający album A Kysz! Album okazał się wielkim sukcesem i sprawił, że artystka zyskała wielu fanów. Krążek został nagrodzony Fryderykiem 2018 w kategorii Album roku alternatywa, a sama Daria zdobyła statuetkę za Fonograficzny debiut roku. Na szczęście dla sympatyków jej muzyki artystka chyba nie lubi długo odpoczywać… Już w tym roku ukaże się jej drugie wydawnictwo!

Z Darią Zawiałow do Helsinek

Drugi album artystki będzie nosił tytuł Helsinki, a jego premiera zapowiedziana jest na tegoroczny Dzień Kobiet – 8 marca. Na podstawowej wersji płyty znajdzie się 13 utworów. Ukaże się również jej rozszerzona wersja z dodatkowymi 3 utworami. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór Nie dobiję się do ciebie. Na drugi singiel artystka wybrała Szarówkę.

Szarówka to bardzo smutna opowieść naszych czasów. Opowieść o zepsutym świecie, pełnym nienawiści, egoizmu i pychy. Tekst mówi o tym, w jakiej rzeczywistości dzisiaj musimy żyć. Niestety z szarą i smutną codziennością muszą się zmierzyć również zwierzęta. Każdego roku wiele psów na skutek porzucenia traci dom. Porzucenia zdarzają się przez cały rok, ale w okresie wakacyjnym liczba osieroconych psów wzrasta nawet o 40 procent. To bardzo poważny problem, z którym nie tylko Polska, ale również innej kraje borykają się od lat. Stąd właśnie pomysł na ukazanie tego problemu w teledysku. W schroniskach w całej Polsce wiele zwierząt czeka na nowy dom, wiele schronisk potrzebuje wsparcia żeby zapewnić zwierzakom byt. Jeśli ktoś nie ma możliwości na adopcję psa, zawsze istnieje możliwość wsparcia finansowego, organizacja zbiórki pieniędzy czy chociażby odwiedzenie schroniska żeby wyprowadzić psa na spacer. Trzeba tylko chcieć. Mam nadzieję, że historia, którą ukazuje Szarówka na długo zapadnie w pamięć i stanie się impulsem do działania. – Daria o utworze

Pomysł na teledysk wyszedł od Darii i Michała Kusha. Jego realizacją zajęła się ekipa Psychokino.

Trasa Helsinki już w marcu!

W ramach jesiennej trasy Daria wraz z zespołem odwiedzi 16 miast. Trasę o tej samej nazwie co nadchodzące wydawnictwo rozpocznie koncert w Toruniu. Finał natomiast odbędzie się podczas festiwalu Spring Break w Poznaniu.

Daria Zawiałow zaprezentowała singiel Szarówka

Aby być na bieżąco śledźcie Darię na jej profilu na facebooku.