DakhaBrakha 4.3 z trzema koncertami w Polsce

DakhaBrakha 4.3
fot. Beata Wencławek

Każdy, kto kocha etno-chaos powinien pojawić się na koncercie DakhaBrakha. Ten ukraiński kwartet zapewni niezapomniane przeżycia w marcu w trzech polskich miastach!

DakhaBrakha przyjeżdża do Polski w marcu, aby zagrać trzy niesamowite koncerty. W ich trakcie nie tylko zaznamy uczty dla ucha, ale i również dla oka. Zespół zagra 4 marca w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu; 5 marca w Palladium w Warszawie oraz 6 marca w Klubie Kwadrat w Krakowie. Bilety na rewelacyjne show w cenie 89 zł wciąż są dostępne i można je kupić we wszystkich Empikach oraz na stronach internetowych: ource.pl, GoOut.pl. Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Bletomat.pl.

 

DakhaBrakha to kwartet muzyków pochodzących z Kijowa. W ich twórczości odzwierciedlają podstawowe elementy dźwięku i duszy, pokazują światu muzykę nieoczekiwaną. Gatunek, który grają nazywają etno-chaosem. Nazwa zespołu pochodzi od staroruskich słów даха i браха znaczących „dawać”i „brać”. Jest wyjątkowa, autentyczna i przede wszystkim wyróżnia się na tle innych. Podobnie jak sama muzyka DakhaBrakha.

Skład zespołu stanowią: Marko Halanevych – wokal, darbuka, tabla, didgeridoo, akordeon; Iryna Kovalenko ‒ wokal, djembe, bęben basowy, akordeon, instrumenty perkusyjne, bugay, zgaleyka, piano; Olena Tsibulska – wokal, bęben basowy, instrumenty perkusyjne; Nina Garenetska – wokal, wiolonczela, bęben basowy. Pomysłodawcą jest awangardowy reżyser Vladyslav Troitskyi, który czuwa nad całością. On też dba o to, aby koncerty były bogate również widowiskowo.

Zagraniczne inspiracje i koncerty

Kijowski zespół czerpie inspirację nie tylko z pieśni ludowych z różnych regionów swojego kraju. W ich muzyce odnajdziemy elementy muzyki z Australii czy Afryki. Nieodłączne w ich działaniach jest eksperymentowanie z muzyką folkową oraz instrumentami z całego świata. Wszystko wpływa na to, że są unikatowi, niesamowici i niepowtarzalni.

DakhaBrakha zagrała wiele koncertów na międzynarodowych festiwalach w Ukrainie i wielu krajach na świecie: Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Austria, Słowenia, Holandia, Belgia, Czechy, Słowacja, Rumunia, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Niemcy, Finlandia, Dania, Szwecja, Norwegia, Białoruś, Gruzja, Węgry, Polska, Chiny, Australia, USA, Kanada, Kolumbia, Nowa Zelandia, Brazylia.

 

INA WEST wydaje czekoladową płytę

INA WEST wydaje czekoladową płytę

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o