Czerwcowe koncerty Soulstone Gathering

kolejne zespoły soulstone gathering
fot: oficjalny FB Soulstone Gathering

Dawno nie było nic z Krakowa, prawda? Czas to zmienić. Pewna ekipa, która od jakiegoś czasu robi coraz lepsze gigi w Mieście Królów Polskich przygotowała kilka ciekawych propozycji na początek lata. Zaczynamy więc – czerwiec ze Soulstone Gathering!

Czerwiec nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim dwa absolutnie doskonale zapowiadające się koncerty. Oczywiście będzie ciężko, nisko, psychodelicznie i zielono. Główną gwiazdą pierwszego z wydarzeń będzie znana i lubiana kapela z USA. Podpowiem, gościli już w zeszłym roku w Zaścianku i zrobili istny rozp… rozgardiasz, no, było świetnie. Headlinerem tego drugiego gigu będzie szwedzki kolos, którego nie miałem jeszcze okazji obserwować na koncercie. Mam nadzieję, że w końcu się to uda! To czytajcie dalej i wpadnijcie do Krakowa posłuchać dobrej muzyki i przybić piątkę!

Czerwiec z Soulstone Gathering – co, gdzie, kiedy?

Co: Elder + goście
Gdzie: Kraków, Zet Pe Te
Kiedy: niedziela, 02.06.2019
Bilety: przedsprzedaż – 60PLN
Kto zagra: Elder (USA), Red Scalp (PL), Forge Of Clouds

czerwiec z soulstone gathering
fot. oficjalny FB imprezy

Co: Monolord + goście
Gdzie: Kraków, Zet Pe Te
Kiedy: niedziela, 16.06.2019
Bilety: przedsprzedaż – 60PLN
Kto zagra: Monolord (SWE), Tortuga (PL)

czerwiec z soulstone gathering
fot. oficjalny FB imprezy

Czerwiec z Soulstone Gathering – zespoły

Elder

Amerykański kwartet. Ich muzyka to wypadkowa stoner/doom oraz psychodelii, czy space rocka. Trudno wrzucić ten doskonały skład do jednej, konkretnej szufladki. Każdy z ich studyjnych albumów różni się od poprzedniego. Mają oni jednak „to coś”, ten charakterystyczny element brzmienia. Kapela ma na swoim koncie cztery longplaye, koncertówkę oraz cztery epki. Jest na co czekać!

Monolord

Szwedzkie trio założone w 2013 roku w Goteborgu. Zespół został sformowany jako projekt poboczny muzyków grupy Marulk, która grała nieco lżejszy materiał. Pierwsze nagrania Monolord powstawały już początkiem 2013 roku. Kolejny rok przyniósł bandowi debiutancki album wydany w RidingEasy Records. Płyta zatytułowana Empress Rising szybko zdobyła uznanie, a kolejny krążek Vaenir, wydany w 2015 roku udowodnił, że zespół ma do powiedzenia dość dużo. Kolejnym wydawnictwem była epka Lord Of Suffering/Die in Haze, która ukazała się w roku 2016. Końcem września 2017 na półki sklepów trafił Rust, trzeci longplay Szwedów. Muzyka zespołu to świetna mieszanka doom metalu, sludge i stonera. Sfuzzowane gitary i powolne rytmy dają sporo przestrzeni, a nawet można poczuć troszkę przebojowości. Generalnie doskonałe, gruzowe uderzenie, które zaspokoi fanów zarówno ciężkich wałków, oraz luźnych, stonerowych polotów.

Red Scalp

Pleszewsko–poznański zespół, składający się w tej chwili z pięciu członków. Sformowany został w 2012 roku, a w 2014 wydał pierwszą epkę. Debiutancki longplay ukazał sie w 2016 roku i błyskawicznie zdobył uznanie w środowisku stoner/doom nie tylko w Polsce. Pod koniec roku 2017 świat usłyszał Zagubionego Ducha, czyli najnowszy album zatytułowany Lost Ghost. Ich muzyka to stonerowa energia pociągnięta doomowym walcem i okraszona indiańskim klimatem. Jeśli lubisz ich studyjne oblicze, to koncert Cię zafascynuje!

Tortuga

Kosmiczno psychodeliczny kwartet z Poznania. Mają na koncie absolutnie świetnego longplaya pt. Tortuga oraz czarujący występ na Red Smoke Festival. Oczywiście koncertów zagrali znacznie więcej, jednak mi udało się być tylko na tym jednym. Tym bardziej nie mogę doczekać się ich klubowego oblicza.

Forge Of Clouds

Śląska grupa składająca hołd post-metalowym mistrzom powraca po 5-letniej przerwie z nowym wokalistą i nowym albumem, którego premiera odbyła się podczas pierwszej edycji Church Of Doom.

Maciek Juraszek

P.S.

Kolejne wpisy w tematyce koncertów pod szyldem Soulstone Gathering rozpoczną cykl dotyczący jesiennego tryptyku. Miejcie się na baczności, bo końcówka roku zapowiada się naprawdę gruuuboooooo!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o