Co o Przystanku Woodstock uważają mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą?

Woodstock

Festiwal Woodstock należy do największych wydarzeń muzycznych w Europie. Ma otwartą formułę, nie jest biletowany, a jego organizatorem jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w lipcu 1995 roku. Co mieszkańcy i władze Kostrzyna nad Odrą uważają, na temat jego tegorocznej organizacji?


Czy Przystanek Woodstock ma poparcie mieszkańców Kostrzyna nad Odrą?

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 8 lutego 2018 roku, Andrzej Kunt – Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą – ogłosił wynik przeprowadzonego w styczniu badania opinii publicznej. Badanie dotyczyło poparcia mieszkańców dla organizacji Przystanku Woodstock w ich mieście. W owej ankiecie wzięła udział grupa 600 dorosłych mieszkańców Kostrzyna. Mieszkańcom zadano trzy podstawowe pytania: 

1. Czy popierasz pomysł zorganizowania na terenie miasta Przystanku Woodstock?
2. Czy uważasz, że zorganizowanie Przystanku Woodstock to dobra promocja dla miasta na arenie ogólnopolskiej?
3. Czy popierasz pomysł zorganizowania na terenie miasta jakiejkolwiek imprezy masowej ogólnopolskim zasięgu?

Blisko 80% respondentów poparło organizację festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, zaś przeciwnego zdania na ten temat było około 12%. Spośród wszystkich mieszkańców, najwięcej zwolenników organizacji festiwalu odnotowano w przedziale wiekowym od 18 do 29. W tej grupie zwolennicy stanowią prawie 90% badanych.

Wniosek jest następujący: TAK. Mamy mandat mieszkańców Kostrzyna nad Odrą ku temu, aby dalej podejmować się tego trudu i zadania, jakim jest wywiązywanie się z roli gospodarza i z roli wydającego decyzję o pozwoleniu na przeprowadzenie imprez masowych w ramach festiwalu Przystanek Woodstock w latach następnych. – powiedział Kunt.

Woodstock

Czym jest Przystanek Woodstock?

Największym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwalem muzycznym. W założeniu impreza ta jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Event przyciąga wielu obcokrajowców, a zapraszane na niego są zespoły z całego świata. Festiwal jest w całości bezpłatny i trwa 3 dni.

Co o słynnym festiwalu mówi Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą?

To bardzo trudny czas, bardzo duże obciążenie. Obciążenie chirurga, albo pilota oblatywacza. Chodzi mi o porównanie do zawodów skrajnie ryzykownych.

Woodstock

24. edycja odbędzie się 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszono trzy gwiazdy, które pojawią się na tegorocznym festiwalu – Arch EnemyThe Inspector Cluzo oraz Leo Che

Źródło: gazetalubuska.pl