Clock Machine | Prognozy w Krakowie! [fotorelacja]

Clock Machine Prognozy
fot. Tomasz Rogoziński

Jeszcze nie opadł kurz po ostatnich koncertach Clock Machine i Bass Astral x Igo, a my mamy dla Was relację z krakowskiego występu. Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Piotr Wykurz, Jakub Wojtas i Marcin Pater zaprezentowali nowy materiał jak i starsze kompozycje formacji. Zobaczcie zdjęcia z koncertu promującego najnowszy album grupy pt. Prognozy.

Clock Machine | Prognozy w Krakowie

To był niesamowity miks rockowego grania z brzmieniem hip-hopu, synth popu czy soulu. Utwory z płyty Greatest Hits i Love to typowy hard-rock – świetnie wypadający na energetyzujących koncertach. Nowe dokonania zespołu to jednak skręt w stronę muzyki alternatywnej, gdzie typowe instrumentacje rockowe został zastąpione bogatymi aranżami z syntezatorami i większą ilością efektów. Nowe utwory z niedawno wydanej płyty (Prognozy) na żywo robią ogromne wrażenie, a zespół wydaje się być w najlepszej formie koncertowej.

Clock Machine – kim są?

Clock Machine to jeden z najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia. Zaczynali jeszcze w czasach szkolnych, gdzie zrywali się z lekcji, by ćwiczyć w garażowej salce prób. Talent i samozaparcie przyniosły efekty. Zespół jest laureatem nagrody głównej festiwalu FAMA (2011), który otworzył drzwi do muzycznej kariery i płytowego kontraktu z Universal Music Poland. Od momentu fonograficznego debiutu z EP-ką (Clock Machine EP) formacja z powodzeniem koncertowała w klubach w całej Polsce. Dzięki staraniom swoich wiernych słuchaczy Eski Rock i widzów TVN Clock Machine w 2012 roku zagrali na Orange Warsaw Festival, a rok później na Pol’and’Rock Festival (wcześniej znanym jako Przystanek Woodstock).

Do 2017 roku styl grupy można było określić jako hard rock z ewentualnymi domieszkami funku. Znakiem rozpoznawczym były dynamiczne riffy Michała Koncewicza i przyjemnie grooviąca sekcja rytmiczna. Doskonale w partie instrumentalne wpasowywał się zachrypiały głos wokalisty, Igora Walaszka. Rok 2017 przyniósł jednak zmiany w zespole.

Wywiad z Clock Machine 

O nowej muzyce i pingwinach rozmawialiśmy z Clock Machine!