Koncert muzyki jazzowej. Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie

Grupa Circles of Art Orchestra zadebiutowała podczas tegorocznej edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Dotychczas występowała w Pekinie, Changshy i Kunmingu. W środę 23 stycznia po raz pierwszy zaprezentuje swój repertuar przed polską publicznością.

Circles of Art Orchestra

Zespół powstał dzięki inicjatywie dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Oprócz Wojciecha Konikiewicza zespół tworzą kontrabasista i basista Marcin Lamch, perkusista Grzegorz Masłowski, trębacz Cyprian Baczyński oraz saksofonista Maciej Kądziela.

Koncert Circles of Art Orchestra odbędzie się w środę 23 I 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

Circles of Art Orchestra fot. Kacper Majewski
Circles of Art Orchestra fot. Kacper Majewski

Podczas występu w Warszawie gościnnie zagra Anna Krysztofiak. Artystka z Chóru Filharmonii Łódzkiekiej, występująca również solowo. Specjalizuje się w muzyce oratoryjnej a także repertuaże historycznym. Multiinstrumentalistka gra na dawnych i etnicznych instrumentach, również tych pochodzącacych z Chin i Japonii. Dzięki stypendium rządowym Tajwanu studiowała tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National Univeristy of the Arts.

Circles of Art Orchestra
Anna Krysztofiak

Kręgi Sztuki w Polsce

To jeden z dwóch koncertów zamykających serię wydarzeń Kręgów Sztuki odbywających się w Polsce. Ich celem jest przybliżenie polskim widzom ideę festiwalu organizowanego od kilku lat w Chinach

Zdobądź zaproszenie!

Wstęp na koncert możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wiadomość na adres krzysztof.sadowski@kulturalnemedia.pl. Mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia. W tytule maila prosimy napisać  Circles of Art Orchestra. Skontaktujemy się z osobami, które otrzymają zaproszenie.

Więcej informacji na o koncercie na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/609306399488269/

Mecenasem koncertu jest Energa.

Organizatorem jest Fundacja Kręgi Sztuki, a współorganizatorem Chińsko Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju – CPFCD.

Podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach w chińskich miastach odbywały się koncerty, projekcje polskich filmów, prezentacja gier wideo, wystawy, wykłady i warsztaty.

Podsumowanie Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach