Chris Botti oczarował poznańską publiczność [fotorelacja]

Chris Botti w Poznaniu
fot. Beata Wencławek

Po Wrocławiu, Katowicach i Warszawie Chris Botti oczarował poznańską publiczność. Chris Botti z zespołem zagrał koncert 31 maja 2019 roku w Sali Ziemi.

Chris Botti to jeden z najbardziej szanowanych miltiinstrumentalistów na świecie. Stał się rozpoznawalny, kiedy wydał swoją pierwszą płytę w 2004 roku. When I Fall In Love zbierała przychylne recenzje w środowisku muzycznym, zyskała fanów wśród odbiorców muzyki popowej. Botti jest otwarty na różne gatunki muzyczne, nie zamyka się w jazzie, dzięki czemu ceniony jest na całym świecie, a areny koncertowe wypełnione są po brzegi. Jego płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy. Nazwisko artysty wielokrotnie pojawia się na krążkach innych muzyków w związku z licznymi współpracami, również przy muzyce filmowej. Muzyk ma na koncie współpracę z wieloma artystami, największymi gwiazdami na świecie. Wśród nich znaleźli się: Frank Sinatra, Sting, Lady Gaga, Aretha Franklin, Michael Bublé, Steven Tyler czy Paul Simon.

Oczarował poznańską publiczność

W 2019 roku po raz pierwszy Chris Botti wystąpił w naszym kraju z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Alberta-George’a Schrama. Przed poznańskim An Evening with Chris Botti, koncertem fani mogli podziwiać tego wirtuoza trąbki we Wrocławiu, w Katowicach oraz Warszawie. Był to specjalny występ artysty, bowiem niedawno muzyk ogłosił, że kończy z koncertowaniem, ponieważ chce skupić się na nagrywaniu i komponowaniu. Podczas koncertu w Poznaniu Chris Botti wykonał swoje największe przeboje.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek