“Broadway, Broadway” Jakuba Wociala w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach [zapowiedź]

Broadway, Broadway
Jakub Wocial podczas koncertu "Broadway Exclusive" w Krakowskim Teatrze Variete.

W piątek 10 sierpnia 2018 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się koncert Broadway, Broadway. Jakub Wocial i towarzysząca mu na fortepianie Karina Komendera zaprezentują utwory z najsłynniejszych, światowych musicali. 

Mimo młodego wieku, Jakub Wocial ma już ogromne doświadczenie. To właśnie ono, w połączeniu z niebywałym talentem, sprawiło, że jest profesjonalnym i charyzmatycznym artystą. Zadebiutował w wieku osiemnastu lat na deskach Teatru na Woli w spektaklu Chłopcy z placu bronia w roli producenta – już rok później, w The Phantom of the Opera. Z życia Upiora w Palladium Stage (założony przez niego niezależny teatr). Roman Polański wybrał go do roli Herberta – zagrał zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. Przez sześć lat pracował dla niemieckiej agencji Stage Entertainment. Występował na scenach Theater des Westens w Berlinie, Metronom Theater Oberhausen i Palladium Theater w Stuttgarcie. W 2012 roku przyjął propozycję Dyrektora Teatru Rampa i objął stanowisko kierownika artystycznego sceny muzycznej. 

Broadway w Polsce

Obecnie Jakub jest jednym z największych odkryć i nadziei polskiej sceny muzycznej. Założył firmę Broadway w Polsce, pod której szyldem wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive. W tym roku został nominowany (po raz drugi) do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy wokalista musicalowy oraz wydał swoją pierwszą solową, musicalową płytę Dream of Broadway. Jakub wystąpi w nowej produkcji Teatru Rampa – Twist & Shout, której premiera jest zapowiedziana na 6 października 2018 roku.

Karina Komendera

Karina Komendera jest znakomitą kameralistką, koncertującą w kraju i za granicą. Laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych. Była także solistką spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Koncertowała  później w Tokio Puk Theatre, Hamamatsu Concert Hall, Yaita Kodomonomori (Japonia), Filharmonii Narodowej w Kurganie (Rosja), Teatrze Wielkim w Poznaniu, Vienna Brut Theatre (Austria), Jassi Theatre (Rumunia).

Koncert Broadway, Broadway 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z takich musicali, jak: Aspects of Love, Upiór w operze, Koty, Evita, Józef i cudowny płaszcz snu w technikolorze, Kobieta w bieli czy Jesus Christ Superstar. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 19, na dziedzicu Filharmonii. W przypadku niepogody zostanie przeniesiony do sali kameralnej.

Bilety

Ostatnie bilety na koncert są dostępne na stronie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o