Brian Johnson z AC / DC powraca na scenę – śpiewa razem z Muse na festiwalu w Reading

Wokalista Brian Johnson z AC / DC powraca na scenę – śpiewa “Back in Black” niespełna 18 miesięcy po tym, jak wykryto u niego problemy ze słuchem. Zagrażało to dalszej karierze wokalisty i prawie zmusiło go do przejścia na przedwczesną muzyczną emeryturę.

Brian Johnson od dawna czekał na powrót do wykonywania na żywo utworów AC / DC. W minioną niedzieję, 27 sierpnia, piosenkarz dołączył do Muse, którzy grali “Back in Black” na tegorocznym Reading Festival.

Brian Johnson z AC / DC powraca na scenę

 

Była to wielka niespodzianka, ponieważ Johnson pierwszy raz wykonał utwór AC /DC od momentu, kiedy przestał występować z zespołem na żywo w marcu 2016 roku. Wokalista, na zalecenie lekarzy, zmuszony był opuścić trasę koncertową Rock or Bust, ponieważ walczył z problemami ze słuchem. Groziła mu całkowita głuchota. Do AC / DC dołączył Axl Rose, żeby zastąpić Johnsona w już i tak opóźnionej trasie koncertowej. Był to rzeczywiście najtrudniejszy i najciemniejszy moment w karierze muzyka.

Jednak kilka miesięcy po diagnozie Johnson bardziej optymistycznie oceniał swoją przyszłość po konsultacji ze specjalistą. W czerwcu sytuacja była już jaśniejsza, a muzyk był wzruszony i zdumiony, że znów słyszy muzykę, tak jak nie było mu to dane od kilku lat.

Występ Jonsona w Reading był już drugim na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy. W maju tego roku Brian Johnson dołączył do Roberta Planta i Paula Rodgersa, aby wspólnie zaśpiewać z nimi “Money (That’s What I Want)” na scenie w Oksfordzie. Po występie w Reading Johnson był szczęśliwy i wdzięczny za możliwość, którą dali mu panowie z zespołu MUSE. Mówił, że wiele to dla niego znaczy.

W tej chwili nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Jonsona i AC / DC. Prowadzony przez Angusa Younga zespół, z którego na muzyczną emeryturę odszedł Cliff Williams, jeszcze nie wydał oświadczenia po wykonaniu “Back in Black” przez Johnsona wraz z Muse.