Bracia Figo Fagot zapowiadają pierwsze przyszłoroczne koncerty

Bracia Figo Fagot zapowiadają pierwsze przyszłoroczne koncerty
fot. Facebook Braci Figo Fagot

Po udanej, pierwszej części trasy koncertowej promującej album Bez Popity i Bez Gumy, Bracia Figo Fagot nie zawieszają broni! Już na początku przyszłego roku duet złożony z Piotra Połacia i Bartka Walaszka ponownie wyruszy w trasę koncertową.

Bracia Figo Fagot przyszłoroczne koncertowanie rozpoczną 24 stycznia koncertem we wrocławskiej Akademia Club. Grupa zapowiedziała już także koncerty przykładowo w Tychach, Gorzowie Wielkopolskim oraz Opocznie. Podczas trasy, duet będzie kontynuował promocję swojego ostatniego krążka, który swoją premierę miał 8 października 2019 roku. Piąta płyta zespołu okazała się niesamowitym sukcesem w kwestiach sprzedaży, a fani grupy jednoznacznie uznali, że wydawnictwo jest długo oczekiwanym przez nich powrotem do pastiszowych korzeni BFF.

Gdzie dokładnie wystąpią Bracia Figo Fagot?

Obecnie, rozpiska koncertowa zespołu prezentuje się następująco:

  • 24 stycznia – Wrocław, Akademia CLUB
  • 25 stycznia – Lubin, Hala RCS
  • 31 stycznia – Koszalin, Event Center G38
  • 1 lutego – Gorzów Wielkopolski, Klub C-60
  • 7 lutego – Tychy, Underground Pub
  • 8 lutego – Opoczno, Hala Sportowa SP nr 3

Do listy co jakiś czas dochodzą jednak nowe koncerty, więc trasą z całą pewnością rozrośnie się do o wiele większych rozmiarów.

Bilety na wszystkie z zaplanowanych koncertów zakupić możecie między innymi na portalu Go Out lub w klubach, w których odbędą się koncerty. Ceny zależne są od lokalizacji koncertu, aczkolwiek zazwyczaj koszt pojedynczej wejściówki oscyluję w kosztach 50 – 80 złotych.

Debiutancki album Darmozjadów!

Warto dodać, że już w pierwszym kwartale 2020 roku światło dzienne ma ujrzeć debiutancki krążek kapeli Darmozjady!. Wokalistą grupy jest Piotr Połać z BFF, a towarzyszą mu Łukasz Pękacki (My Band/skład koncertowy Michała Wiśniewskiego), Jarosław Ważny (Kult) oraz Mikołaj Wróblewski (Mr.Tea). Zespół łączy brzmienia brytyjskiego oraz polskiego punku, natomiast w tekstach komentuje obecną sytuację polityczno-społeczną. Zarówno tę Polską, jak i zagraniczną. Krążek Czwarty Rozbiór Polski promował do tej pory między innymi singiel To okrutnie wyprowadza mnie z równowagi. Utwór sprawdzić możecie poniżej: