Bombay Bicycle Club wystąpi w Polsce!

Po sześciu latach przerwy Bombay Bicycle Club powraca do Polski! Kwartet wystąpi 17 marca w Warszawie. Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 grudnia.

Bombay Bicycle Club wystąpi w Polsce!

To może być jedno z najciekawszych muzycznych wydarzeń pierwszego kwartału 2020 roku. Brytyjska formacja Bombay Bicycle Club wystąpi w Polsce po sześcioletniej przerwie. Na dodatek będzie to pierwszy klubowy koncert zespołu w naszym kraju. Trasa koncertowa będzie promowała nowy album grupy – Everything Else Has Gone Wrong, którego premiera odbędzie się 17 stycznia 2020. Koncert odbędzie się 17 marca 2020 roku w warszawskim klubie Proxima, a sprzedaż biletów wystartuje już 7 grudnia poprzez portal eBilet.pl. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Charm Music. Ostatni raz na polskiej ziemi zespół wystąpił w 2014 roku w ramach Orange Warsaw Festival.

Dekada Bombay Bicycle Club

Od debiutanckiego albumu I Had The Blues But I Shook Them Loose minęła dekada, co pchnęło artystów do podjęcia decyzji o reaktywacji zespołu po kilku latach przerwy. Comeback okazał się strzałem w dziesiątkę. Fani byli zachwyceni koncertami kapeli, które zbierały mnóstwo pozytywnych recenzji. Powrót do wspólnego grania zaowocował nowym materiałem płytowym oraz promującą go trasą koncertową. Muzycy z Bombay Bicycle Club z każdym albumem wzbogacają swój wachlarz brzmieniowy. Od momentu wydania swojego pierwszego albumu, zdążyli już skierować się w stronę grania akustycznego, aby kolejno skręcić w stronę mocniejszych gitarowych riffów i loopów.

Tak o piątym i najnowszym studyjnym krążku Bombay Bicycle Club wypowiada się sam zespół:

To album dla wszystkich, którzy uciekają się do muzyki w chwilach kryzysu. Myślą przewodnią jest tu pocieszenie, osiągane poprzez słuchanie muzyki oraz poczucie nadziei, którą przynosi.

Nadchodzące wydawnictwo promują single Everything Has Gone Wrong oraz Eat, Sleep, Wake (Nothing But You).

Warto powrócić do debiutanckiego albumu

W oczekiwaniu na nowy album studyjny oraz towarzyszącą mu trasę koncertową, trzeba powrócić do debiutanckiego albumu brytyjskiego kwartetu. Wydany w 2009 roku I Had The Blues But I Shook Them Loose to jeden z najlepszych rockowych albumów tego roku, a kompozycje w nim zawarte ciągle brzmią świeżo. Specyficzny styl stworzony przez zespół jest wyczuwalny w każdej nucie znajdującej się na krążku. Zdecydowanie warto powrócić do tej epickiej płyty.