BOKKA zagrała na Poznań Tattoo Konwent [fotorelacja]

BOKKA zagrała na Poznań Tattoo Konwent 2019
fot. Beata Wencławek

W dniach 6 i 7 kwietnia w Poznaniu miało miejsce spotkanie z nie byle jaką sztuką. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Tattoo Konwent, którego przewodnim tematem był oczywiście tatuaż. Pierwszy wieczór uświetnił swoim występem zespół BOKKA.

Poznań Tattoo Konwent, to przede wszystkim spotkania z mistrzami tatuażu artystycznego. Można było dowiedzieć się nieco więcej o tej dziedzinie sztuki, zrobić sobie tatuaż oraz porozmawiać z ponad 500 tatuażystów. W programie nie zabrakło wydarzeń towarzyszących, m.in. pokazy alternatywnych sztuk wizualnych (mapping 3D), strefa mody streetwearowej czy oczywiście koncert BOKKI.

BOKKA zagrała na Poznań Tattoo Konwent wieczorem w sobotę, 6 kwietnia 2019 roku. Było to oczywiście niesamowite zakończenie tego przepełnionego różnymi wydarzeniami artystycznymi dnia. BOKKA, przez swoją tajemniczość i rewelacyjną muzykę pozwoliła spokojnie i z wielkim uśmiechem wrócić do domu. Są odrobinę mroczni, dzięki założonym na twarze maskom, a ich wizerunek idealnie wpasował się w klimat imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu:

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

BOKKA

Jeden z najciekawszych, najpopularniejszych oraz najbardziej tajemniczych zespołów sceny alternatywnej. Są niesamowici i niezwykli przede wszystkim pod względem muzycznym. Ukrywają swoją tożsamość, nie znamy ich imion i nazwisk oraz nie wiemy, jak wyglądają, ponieważ twarze ukrywają pod specjalnie przygotowanymi maskami. Chcą wyrażać siebie przez muzykę, co wychodzi im znakomicie. Wyrobili sobie swoją własną markę. Wyróżniają się nietuzinkowym instrumentarium, grając nawet na przypadkowych przedmiotach. Podejście do tworzonego materiału mają nieoczywiste, co rewelacyjnie prezentuje się na żywo.

BOKKA na koncie ma 3 płyty długogrające: Bokka (2013), Don’t Kiss And Tell (2015) i Life On Planet B (2018). Zespół zebrał bardzo dobre recenzje w Polsce, ale i za granicą (o ich płycie pisał nawet magazyn Pitchfork). Zagrali setki koncertów w klubach i najważniejszych festiwalach w naszym kraju. Następnie rozpoczęli koncertowanie na różnych festiwalach w Europie, takich jak Colours of Ostrava (Czechy), Eurosonic (Holandia) czy The Great Escape (Wielka Brytania).

 

Polecamy również: Bass Astral x Igo powrócili w wielkim stylu | Warszawa [fotorelacja]

Bass Astral x Igo powrócili w wielkim stylu | Warszawa [fotorelacja]