BOKKA na Poznań Tattoo Konwent 2019

BOKKA na Poznań Tattoo Konwent
fot. Natalia Nazar

Trzecia edycja Poznań Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 6 – 7 kwietnia 2019 roku. Wydarzenia będą miały miejsce w hali numer 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pojawi się tam ponad 300 artystów tatuażu! Będą również wydarzenia towarzyszące.

Pierwszego dnia festiwalu, po emocjach związanych ze sztuką tatuażu, będzie można odprężyć się przy dźwiękach muzyki na żywo. W tym roku gościem Poznań Tattoo Konwent będzie BOKKA! Koncert odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 18:00. Bilety można kupić w cenie 39 zł – 49 zł.

 

BOKKA jest zespołem niesamowitym, tajemniczym, a przede wszystkim niezwykłym pod względem muzycznym. Swoje twarze ukrywają pod maskami. Nie znamy ich nazwisk, nie wiemy, jak wyglądają – najważniejsza jest ich muzyka, która zachwyca całą Polskę od 2013 roku. Wtedy zaprezentowali swój utwór Town Of Strangers, który następnie pojawił się na ich debiutanckiej płycie – Bokka. Album spotkał się z niemałym uznaniem w Polsce, ale i za granicą (na łamach portalu Pitchfork ukazała się bardzo pochlebna recenzja dzieła).

Zespół wyrobił sobie swoją markę. Wyróżnia się nie tylko tym, że utrzymuje w tajemnicy swoją tożsamość, ale i muzyką. Tworzą przy pomocy nietuzinkowego instrumentarium, na które mogą składać się przypadkowe przedmioty. Zagrali wiele koncertów w Polsce, z czego większość była wyprzedana. Następnie rozpoczęli koncertowanie na różnych festiwalach w Europie, takich jak Colours of Ostrava (Czechy), Eurosonic (Holandia) czy The Great Escape (Wielka Brytania).

W 2015 roku ukazała się druga płyta BOKKI – Don’t Kiss And Tell. Również ta płyta okazała się ogromnym sukcesem. Otrzymali za nią nominację do Fryderyków w kategorii Album roku elektronika i alternatywa. Zagrali kolejne koncerty w kraju i za granicą. Konsekwentnie przez cały czas trzymają się zbudowanego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzonej muzyki. W 2017 roku pracowali nad ostatnim swoim wydawnictwem – płytą Life On Planet B. Materiał został nagrany w Gdańsku w Custom 34 Studio oraz w Konstancinie w Little Studio. Krążek miał premierę 20 kwietnia 2018 roku.

BOKKA pozostaje jednym z najciekawszych, najbardziej tajemniczych i najbardziej popularnych zespołów sceny alternatywnej.

Krzysztof Zalewski zagrał w Toruniu

Krzysztof Zalewski zagrał w Toruniu [fotorelacja]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o