Black River zapowiada nowy album

Black River zapowiada nowy album
Fot: Facebook kapeli

Ostre, aczkolwiek melodyjne riffy, mocna perkusja, charakterystyczny wokal Macieja Taffa, a do tego nowy singiel? Połączenie tych czterech rzeczy sugerować może tylko jedno. Black River zapowiada nowy album!

Grupa zapowiedziała już, że ich najnowsza płyta, Humanoid, ujrzy światło dzienne 12 kwietnia bieżącego roku. Będzie to pierwsze wydawnictwo grupy z nowym materiałem od ośmiu lat. Dyskografię Black River zamyka bowiem obecnie krążek Trash z 2010 roku. Na nadchodzącej płycie grupa ponownie sięgnie  po mocne, metalowe brzmienia połączone z ambitną warstwą tekstową. Wokalista grupy, Maciej Taff o Humanoidzie wypowiada się w następujący sposób:

Ta płyta to takie nasze oczyszczenie, wyplucie ton brudów nagromadzonych gdzieś głęboko w nas. Taki powrót do naiwności, która choć pogardzana i śmieszna jest dzisiaj niezwykle potrzebna, wręcz życiodajna. Takie naturalne i organiczne granie bez kalkulacji, ryzyka i analizy trendów.

Pre-order jest już dostępny w sklepie oficjalnego wydawcy.

A poniżej znajdziecie pierwszy singiel, który promuje najnowsze wydawnictwo Black River:

Nowy album Black River – tracklista i okładka

Grupa pochwaliła się już także okładką nadchodzącego wydawnictwa, oraz listą utworów. Na płycie znajdziemy poniższe piosenki:

  1. Flying High
  2. Revolution
  3. Humanoid
  4. T. Angel
  5. Q
  6. The Rebel
  7. Abyss
  8. World In Black
  9. Monster
  10. „7”

a zdobić będzie ją następująca okładka:

Okładka nadchodzącej płyty Black River
Fot: Facebook kapeli
Black River – kim są?

Black River to polska grupa powstała w 2008 roku specjalizująca się w heavy metalu, oraz pomniejszych odmianach stoner metalu. Kapela założona została na kanwie rozwiązanej grupy Neolithic. Black River ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Zespół pochwalić może się także licznymi nagrodami (między innymi debiut roku 2009 wg. czasopisma Metal Hammer, nominacja do Fryderyka w kategorii metalowy album roku, oraz nominacja do Plebiscytu Antyradia jako płyta roku 2008). W składzie zespołu znajdziemy obecnie Macieja Taffa (wokal), Piotr Wtulicha (gitara), Artura Kempe (gitara), Tomasza Wróblewskiego (gitara basowa), oraz Dariusza Brzozowskiego (perkusja.)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o