Black Country Communion powróci do studia

Black Country Communion powróci do studia

W 2016 roku Glen Hughes, Jason Bonham, Derek Sherinian oraz Joe Bonamassa reaktywowali swój zespół i rok później nagrali Longplay BCCIV. W styczniu Black Country Communion powróci do studia, aby stworzyć jego kontynuację.

Jason Bonham podczas rozmowy z Iron City Rocks został zapytany o ponowne granie granie z Black Country Communion, na co odpowiedział:

Wierzę, że w styczniu wrócimy do studia, dodał – Tak właśnie słyszałem, a potem możemy skupić się bardziej na przyszłorocznej trasie”.” Oni Zdecydowanie lubią planować wszystko naprzód, patrzą na mój harmonogram. gram w Cabo podczas imprezy sylwestrowej, więc będę na Zachodnim Wybrzeżu, więc pewnie pójdziemy do tego samego studia gdzie nagraliśmy czwórkę.

To studio na zachodnim wybrzeżu to EastWest Studios w Hollywood. To właśnie tam wraz z producentem Kevinem “The Caveman” Shirleyem grupa nagrała swoje wszystkie cztery albumy.

Black Country Communion 

Glenn Hughes – brytyjski wokalista i multiinstrumentalista. Był członkiem zespołu Trapeze od początku jego istnienia. W 1973 roku dołączył do Deep Purple jako basista i wokalista. Nagrał z nimi trzy albumy, aż do pierwszego rozwiązania grupy w 1975. Miał także krótki epizod jako wokalista Black Sabbath w latach 1985-1986. W 2016 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Obecnie jest w trakcie trasy koncertowej Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live, w ramach której już w październiku wystąpi w Warszawie.

Joe Bonamassa – pierwszy raz z gitarą na scenie wystąpił w wieku 12 lat wraz z B. B. Kingiem. Jego pierwszy album solowy A New Day Yesterday został wydany w 2000 roku. We wrześniu wyda album Redemption, będzie to jego trzynasty solowy projekt.

Derek Sherinian – kompozytor i producent muzyczny, keyboardzista. Występował z takimi zespołami jak Planet X, KISS, Dream Theater oraz współpracował z m.in. Alice Cooperem, Billy Idolem oraz Yngwie Malmsteenem. Wydał siedem solowych albumów. Obecnie koncertuje z zespołem Sons of Apollo grającym progresywny metal.

Jason Bonham – syn Johna Bonhama, perkusisty zespołu Led Zeppelin. W ciągu swojej działalności wydał dwa solowe albumy oraz grał w kilku zespołach, z którymi nie odniósł zbyt dużej popularności. Obecnie jest w trakcie trasy wieczorowej Led Zeppelin Jason Bonham.

Glenn Hughes wystąpi w Warszawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here