Björk ogłasza trasę koncertową po Europie “Cornucopia”

Ikona muzyki z Islandii ogłasza trasę koncertową. Björk na jesień zawita w Europie z Cornucopia!

Björk

Artystka zawita do Wielkiej Brytanii, Irlandii Brukseli i Luksemburga w ramach swojej trasy koncertowej Cornucopia. Opiera się ona na albumie Utopia, który Björk wydała w 2017 roku. Cornucopia to jej pierwsza teatralna trasa.

Cornucopia 

Przedsprzedaż biletów odbędzie się jutro (7.08.2019) o godzinie 10:00, a sprzedaż generalna o 10:00 w piątek (09.08.2019). Oto oficjalne daty:

Cornucopia

  • 13 listopad – Bruksela Forest National
  • 16 listopad – Luksemburg Rockhal
  • 19 Listopad – London O2
  • 25 Listopad –  Glasgow SSE Hydro
  • 28 Listopad –  Dublin 3 Arena

Poprzednia trasa

Pierwsza część trasy Cornucopia miała miejsce w maju i obejmowała osiem dni rezydencji Björk na scenie The Shed w Nowym Jorku. Prezentowała wtedy na żywo 19 piosenek zarówno te pochodzące z nowej płyty jak i również z poprzednich krążków. Towarzyszył jej na scenie siedmioosobowy islandzki zespół fletowy Viibra, a także 50-osobowy chór, harfista i perkusista. Występ został zaplanowany i wyreżyserowany przez Lucierta Dalt. Sama Björk o trasie mówiła:

To najbardziej skomplikowany koncert jaki istniał, gdzie obraz uściśnie dłonie z dźwiękiem, zachęceni przez specjalnie przygotowany zespół współpracowników

 

Dopracowane szczegóły

Za kostiumy w trasie odpowiedzialna jest marka Balmain i projektantka mody Chiara Stevenson. Magazyn Rolling Stone tak podsumował majową trasę:

EKSCYTUJĄCA, ZADZIWIAJĄCO PIĘKNA MUZYCZNA I WIZUALNA ILUSTRACJA ŚWIATA, W KTÓRYM LUDZIE I NATURA KRZYŻUJĄ SIĘ ZAPYLAJĄ SIĘ W MATRIARCHALNYM SPOŁECZEŃSTWIE. WYOBRAŹ SOBIE AVATARA POŁĄCZONEGO Z ROŚLINĄ.

thank you new york – see you soon mexico city ! custom couture by Balmain // headpieces by James Merry // makeup by Hungry // hair by John Vial // styling by edda gudmundsdóttir // photos by Santiago Felipe

Publiée par Björk sur Dimanche 2 juin 2019

 

Cornucopia setlista

The Gate
Utopia
Arisen My Senses
Show Me Forgiveness
Venus as a Boy
Claimstaker
Isobel
Blissing Me
Body Memory
Hidden Place
Mouth’s Cradle
Features Creatures
Courtship
Pagan Poetry
Losss
Sue Me
Tabula Rasa

Encore:
Future Forever
Notget

Björk

A dokładnie Björk Guðmundsdóttir to islandzka piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka, producentka muzyczna i DJ’ka urodzona w 1965 roku. Popularność zdobyła takimi albumami jak Debut czy Post. Od kilkunastu lat na scenie muzycznej, tworzy i kreuje, wciąż zaskakując swoich słuchaczy i na nowa definiując słowo artysta.

Nowy singiel od Haim! Posłuchajcie Summer Girl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o