Bitamina na bis w Krakowie!

Bitamina w Krakowie
fot. Marlena Henrysiak

6 października Bitamina rozgrzała krakowską publiczność. Zainteresowanie i popyt na bilety były jednak tak duże, że zespół wróci do studenckiego Klubu Kwadrat 9 listopada! Bilety są już w sprzedaży.

Bitamina powstała w 2007 roku jako kolektyw trzech twórców działających na różnych polach. Panowie poznali się w 2005 roku na obozie aktorskim, a połączyła ich miłość do muzyki i przyjaźń. Niedługo później do Amara i Mateusza dołącza Piotr. Cała trójka jest aktywna na różnych frontach sztuki. Mimo różnić artystycznych i tego, że Mateusz na co dzień realizuje się jako aktor w Niemczech, powstaje kolektyw, który z powodzeniem wydaje płyty i koncertuje do dnia dzisiejszego.

Łamane bity, nietypowe sample – Bitamina w Krakowie

Nie patrząc na mody i trendy, panowie pracują nad swoją muzyką. Mimo, że na początku działalności nie byli promowani intensywnie w social mediach, to i tak jakość artystyczna pozwoliła na zgromadzenie rzeszy oddanych i wiernych fanów w całym kraju. Ogromna wrażliwość zespołu, żywiołowe koncerty – tym charakteryzuje się Bitamina. W Krakowie zespół wystąpi 9 listopada o godzinie 20. Bilety są w sprzedaży na platformie Going.

Bitamina – rozmowa z Mateuszem Dopieralskim [wywiad]

Ich pierwszym albumem są Listy Janusza, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album Plac Zabaw. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album C, gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to Kawalerka, kontynuacja Placu Zabaw. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

Dyskografia Bitaminy:

  • Listy Janusza (DIGI/CD 2013)
  • Plac Zabaw (DIGI 2014)
  • Plac Zabaw (CD/LP 2016)
  • C (DIGI/CD 2016)
  • Kawalerka (DIGI/CD/LP 2017)

Bitamina w Krakowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o