BirdPen w Poznaniu – magiczny wieczór w Meskalinie [fotorelacja]

BirdPen w Poznaniu / fot. Natalia Nazar
BirdPen w Poznaniu / fot. Natalia Nazar

W przedostatni dzień listopada BirdPen w Poznaniu zagrali swój pierwszy koncert w Polsce w trakcie trasy koncertowej. W ten mroźny wieczór wszystkie serca i dusze były rozgrzane za sprawą brytyjskiego duetu i towarzyszących im muzyków.

Projekt jednego z wokalistów Archive, Dave’a Pena, oraz gitarzysty tego samego zespołu, Mike’a Birda, zagrał przepiękny koncert w poznańskiej Meskalinie. Panowie są w trakcie trasy koncertowej promującej ich najnowsze wydawnictwo – płytę There Is Something Wrong With Everything. Warto wiedzieć, że są w bardzo dobrej formie. Kolejne koncerty w Polsce zagrają 30 listopada w warszawskich Hybrydach i 1 grudnia w krakowskiej Alchemii.

BirdPen w Meskalinie

Poznański koncert pokazał, w jak świetnej panowie są formie. Przekrojowo usłyszeć mogliśmy utwory ze wszystkich dotychczas wydanych płyt, ale największe wrażenie robiły te z najnowszego krążka. Koncert rozpoczął utwór This Is Your Life – pierwszy na najnowszej płycie. Usłyszeliśmy również Eyes In The Sky czy Easy Life. Największe jednak wrażenie zrobił kawałek Oh So Happy, który wykonali na koniec, jako pierwszy bis. Cały set skradł jednak Off, bez którego ciężko by było wyobrazić sobie koncert BirdPen. Jako ostatni bis usłyszeliśmy tak zwany klasyk – Only The Names Change – na końcu którego mieliśmy mały popis umiejętności muzycznych i scenicznych artystów. BirdPen w Meskalinie zagrali fantastycznie. Ich melancholijne granie rozgrzało Poznań i uspokoiło zmysły.

BirdPen

Mike Bird, gitrzysta Archive, i Dave Pen, jeden z jego wokalistów, rozpoczęli wspólną działalność w 2003 roku. Ich muzykę możemy określić jako rock alternatywny. Po wydaniu kilku EP-ek od początku grania, w końcu wydali swoją debiutancką płytę w 2009 roku zatytułowaną On / Off / Safety / Danger. Potem doczekaliśmy się płyt Global Lows z 2012 roku, In The Company of Imaginary Friends z 2015 roku i O’ Mighty Vision z 2016 roku. Ostatnie wydawnictwo There’s Something Wrong With Everything ukazało się w 2018 roku.