Billboard wybrał kobietę roku!

Podsumowując rok 2018, muzyczny serwis Billboard wybrał Kobietę Roku 2018. Tegoroczne rozstrzygnięcie nie powinno nikogo zdziwić. Ariana Grande otrzymała to wyróżnienie!

“Nie ma już żadnej rzeczy, która by mnie przerażała”

Rok 2018 był na pewno dla Ariany Grande bardzo burzliwy i trudny. Po atakach terrorystycznych na jej koncercie w Manchesterze w 2017 artystka zniknęła z życia publicznego. Po jakimś czasie zerwała z raperem Makiem Millerem i ogłosiła… zaręczyny z amerykańskim komikiem Petem Davidsonem. W kwietniu wydała nową piosenkę No tears left to cryktóra zapowiadała nowy album Grande. Sweetner ukazał się 20 sierpnia i został okrzyknięty najlepszym albumem artystki. Ale to nie koniec!

thank you, next

Gdy Grande zerwała zaręczyny z Davidsonem, w internecie zagrzmiało. Kolejny związek Ariany, zakończony tak szybko jak się rozpoczął. Jedni oskarżali, inny bronili, a artystka… wydała nową piosenkę. A fani oszaleli.

Hymn niezależności

Thank u, next podbił listy przebojów, pobił rekord najczęściej odtwarzanej piosenki w ciągu 24h na serwisie YouTube. Piosenką zachwycali się wszyscy – została ochrzczona hymnem niezależności. A Grande wydała teledysk inspirowany filmami – między innymi Mean Girls, czy Legalna Blondynka.

Zasłużony tytuł?

W rozmowie z Billboard Ariana przyznaje, że przeżyć ciężkie sytuacje to jedno – a pisać o nich to zupełnie co innego. Jest ciężej, ale Grande się nie poddaje. Na najnowszym albumie Sweetner znalazła nawet miejsce na walkę z seksizmem. Piosenka God Is A Woman to utwór o niezależności. Chciałabym zobaczyć tyle samo kobiet na listach przebojów, co mężczyzn – mówi artystka – Ten rynek jest bardzo zdominowany przez mężczyzn. Jest im łatwiej. A jest tyle niesamowicie utalentowanych artystek, które muszą się starać o wiele bardziej.

Billboard kobieta roku

Grande ma wyrobione zdanie na wiele tematów. Moim marzeniem zawsze było wydawać muzykę tak jak raperzy”  – opowiada – oczywiście nie jestem raperem. Ale są inne standardy dla kobiet i dla raperów. My musimy przed singlem wydać teaser, potem dopiero wydać piosenkę, następnie czekać na pre-order, a radio musi być zaangażowane jeszcze przed wydaniem teledysku. Ja chciałabym po prostu porozmawiać z fanami, napisać piosenkę i wydać ją z dnia na dzień – tak jak robią to mężczyźni. Dlaczego ja tak nie mogę?

Sweetener World Tour 2019 – Koncert Ariany Grande w Polsce!

Sweetener World Tour 2019 – Koncert Ariany Grande w Polsce!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here