Bednarek – back to the past, trasa koncertowa

Bednarek - back to the past

Zespół Bednarek wyruszy w niezwykłą trasę koncertową back to the past, w czasie której usłyszymy utwory z najnowszego albumu, ale i korzenne reggae. Rozpocznie się ona w poznańskim Klubie B17, a formacja zawita jeszcze w Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Bilety są w sprzedaży!

Bednarekback to the past – trasa koncertowa potrwa miesiąc na przełomie listopada i grudnia. Będzie to słoneczne tournee z energetycznymi kawałkami. Zespół odwiedzi 7 polskich miast:

17 listopada – B17 – Poznań
21 listopada – Kino Kosmos – Szczecin
24 listopada – Parlament – Gdańsk
7 grudnia – A2 – Wrocław
8 grudnia – Wytwórnia – Łódź
13 grudnia – Klub Stodoła – Warszawa
14 grudnia – Klub Studio – Kraków

Historia

Zespół StarGuardMuffin powstał w 2008 roku, a ich pierwszym wydawnictwem była EP-ka Ziemia Obiecana. Dopiero w 2010 zdobyli szeroką popularność dzięki występowi i sukcesowi frontmana, Kamila Bednarka, w programie Mam Talent. Wydany w tamtym okresie album Szanuj uzyskał status podwójnej platyny. W 2011 roku StarGuardMuffin gościli na Jamajce, czego efektem był maxisingiel Jamaican Trip, do którego materiał został nagrany w studiu Tuff Gong rodziny Marley. Na płycie znaleźli się m.in. apleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggyego.

2012 rok przyniósł zmiany w składzie, przez co również przyjęto nową nazwę zespołu – Bednarek. W tym samym roku wydali płytę Jestem…, która odbiła się szerokim echem i przez 12 miesięcy utrzymywała się na liście OLiS. Rok później zespół wydał suplement, a Jestem… uzyskał status diamentowej płyty. 2013 rok przyniósł zwycięstwo w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. W 2015 roku pojawił się krążek Oddycham, którego część również została zrealizowana w Tuff Gong Studio, a udzielili się na niej m.in. Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Najnowsza płyta, Talizman, premierę miała 1 grudnia 2017 roku i została wydana przez wytwórnię założoną przez Kamila Bednarka – Space Records.

W 2019 roku Bednarek wyrusza w trasę koncertową back to the past, w czasie której usłyszymy matriał z różnych okresów działalności zespołu. Bilety na koncerty w siedmiu polskich miastach można kupić poprzez portale internetowe: stodola.pl, ticketclub.pl, ebilet.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, biletomat.pl, biletyna.pl, empikbilety.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży.