Bass&Beat Festival już 7-8 grudnia we Wrocławiu [zapowiedź]

fot. Facebook: Bass&Beat Festival

W najbliższy weekend wrocławski Impart zamieni się w laboratorium dźwięków z całego świata, filtrowanych przez pryzmat brzmienia basu.

Tegoroczna edycja festiwalu Bass&Beat będzie drugą odsłoną tego wyjątkowego przedsięwzięcia, skupiającego się przede wszystkim na promowaniu nowych, różnorodnych, innowacyjnych projektów, pojawiających się na współczesnym rynku muzycznym.

Klasyka współcześnie

W tym roku na scenach Impartu usłyszymy m.in. projekt #PaderewskyOrchestra, który będzie miał swoją premierę na fetiwalu. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowane niecodzienne połączenie muzyki klasycznej z elektroniką, uzupełnione o improwizację muzyków. Na całokształt kreacji bezpośredni wpływ mieli przede wszystkim jego twórcy, pochodzący z 4 odmiennych zakątków Europy: Polski, Rumuni, Norwegii i Francji.  Tak zróżnicowane pochodzenie artystów, jak i z pozoru niepodobne do siebie gatunki muzyczne, dopełnione specjalnymi wizualizacjami, przygotowanymi pod materiał #PaderewskyOrchestra – otworzy pasmo koncertowe, tegorocznej odsłony Bass&Beat Festival.

Zagraniczne debiuty – Spirit Fingers

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie występ amerykańskiego zespołu jazzowego Spirit Fingers, który pierwszy raz zawita do Polski i zaprezentuję kompozycje ze swojego debiutanckiego wydawnictwa Spirit Fingers.  Muzycy, wchodzący w skład kwartetu, czyli: Greg Spero (fortepian, instrumenty klawiszowe), Dario Chiazzolino (gitara elektryczna), Hadrien Feraud (gitara basowa) i Mike Mitchell (perkusja), mają na koncie współpracę z takimi postaciami jak Chick Corea, John McLaughlin, czy Halsey. Także Yazmin Lacey, songwriterka i wokalistka brytyjskiego pochodzenia, przyjedzie dać pierwszy koncert w naszym kraju, promując swój debiut w postaci EPki Black Moon.

Plebiscyt Bass&Beat

Bass&Beat Festival jest również okazją na poznanie oryginalnych projektów z polskiej sceny muzycznej. W tym roku 4 zwycięzców, wytypowanych przez internautów w plebiscycie Bass&Beat, zaprezentuje się na kameralnej scenie Impartu. Na podium zostali wytypowani: Mundi (od mundus – kosmos, wszechświat) “kosmiczne” trio eksperymentujące z przekraczaniem granic, przy tworzeniu muzyki; Honeycomb duet, który zagra historie, wiercące w głowie, zarejestrowane w domowym studio; MÓW kwartet prezentujący energetyczny soul, okraszony refleksyjnymi tekstami.

Ponad bas

Bass&Beat Festival to nie tylko koncerty. Jednocześnie w trakcie trwania całego wydarzenia będzie można chociażby zakosztować w ofercie wrocławskich food-trucków, które zjadą na dziedziniec Impartu. Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa Fotogramy przygotowana przez studentów Pracowni Fotograficznych Technik Obrazowania Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wystawę będzie można oglądać na hallu głównym Impartu. Przegląd filmów Bass&Beat Movies Artyści Razem to kolejne wydarzenie towarzyszące drugiej edycji festiwalu. Selekcja produkcji, poświęcona rodzimemu (wrocławskiemu) środowisku artystycznemu, odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym w dniach 8 – 9 grudnia.

Bass&Beat Festival 2018 – bilety

7 grudnia

#PaderewskyOrchestra

Honeycomb

Spirit Fingers

8 grudnia

Torteks

MOA

Mundi

Yazmin Lacey

Wydarzenia towarzyszące

Bass&Drums Creative Workshop

Info

Prezentacja bębnów / warsztat perkusyjny

Info

Jazz Jam Session / Vertigo Jazz Club

Info

Bass&Beat Movies
Artyści Razem

Info