Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu

Babskie Granie 2
materiały prasowe

11 maja w Tatrze Capitol odbędzie się druga edycja wydarzenia zapoczątkowanego przez wrocławski Strajk Kobiet, realizowanego przez różne środowiska kobiece. Babskie Granie 2 będzie niesamowitym koncertem z wyjątkowym przesłaniem, w czasie którego będą zbierane fundusze na wsparcie Centrum Praw Kobiet.

Babskie Granie 2

Koncert Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu będzie okazją do wspólnego świętowania kobiecej solidarności i wspólnoty. Impreza wsparta jest przez Prezydenta Miasta – Jana Sutryka, patronatu udzieliła Wrocławska Rada Kobiet, a matronatu Kongres Kobiet.

Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału fundacji Centrum Praw Kobiet. Miejsce to jest największym w Polsce oddziałem organizacji pozarządowej, która realnie pomaga kobietom pokrzywdzonym przez los, nierzadko ofiarom pomocy domowej. W trakcie wydarzenia wolontariusze będą zbierali datki do specjalnych puszek. Przewidziano także licytacje dzieł sztuki, książek oraz innych przedmiotów przekazanych na tę okoliczność przez darczyńców. Warto zatem zabrać ze sobą gotówkę.

Koncert z udziałem wspaniałych artystów

„Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu” jest zorganizowane przez członków organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Strajku Kobiet, Centrum Praw Kobiet. Na scenie teatru pojawią się wyjątkowe, energetyczne, wrocławskie wokalistki, które zrzekły się swojego honorarium: Zespół Girls On Fire (trzy przyjaciółki z Wrocławia), Anja Sei (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów), Aleksandra Gronowska (performerka, wokalistka, realizatorka sztuk wizualnych), MAPA – Magda Pasierska (elektryczna fuzja syntetycznej elektroniki), GAYA (wokalistka i kompozytorka), Katarzyna Szetela (wokalistka, skrzypaczka, pedagog), Kasia Pakosa (muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog) i Karolina Micuła (aktorka, wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu).

W skład zespołu wchodzą: Jane – Joanna Purzycka (gitarzystka, kompozytorka, producentka), Tomasz Kaczmarek (magister sztuk muzycznych, pianista, kameralista, aranżer, kompozytor i korepetytor wokalny), Paweł Stachowiak (basista) i Sebastian Skrzypek (perkusista).

Bilety

Wejściówki na wydarzenie, za symboliczną kwotę 12 złotych, dostępne są na stronie biletyna.pl oraz w kasie Teatru Capitol.

 

Babskie Granie 2
materiały prasowe

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!