Artur Rojek powraca! Znamy szczegóły trasy. Kiedy premiera nowego krążka?

Artur Rojek powraca! Znamy szczegóły trasy. Kiedy premiera nowego krążka?
foto Asia Babiel - Kulturalne Media

Artur Rojek postanowił zrobić dla swoich fanów świąteczną niespodziankę. Artysta powraca wraz ze swoją solową płytą po 6 latach przerwy. Spekulacje o tym, że Rojek przygotowuje się do nowej solowej produkcji pojawiały się w sieci już od dłuższego czasu. Co wiemy na temat krążka i zbliżającej się trasy koncertowej?

Artur Rojek – trochę historii

Utwór Beksa, promujący pierwszy solowy album Artura Rojka zanotował ponad 10 milionów wyświetleń na platformie YouTube. Jeszcze więcej zebrał utwór Syreny dobijając do 14 milionów. Oba utwory stały się prawdziwymi przebojami i długo gościły na listach przebojów czołowych stacji radiowych. Tak właśnie w 2014 roku, światu ukazała się płyta Składam się z ciągłych powtórzeń – czyli pierwszy solowy projekt Artura Rojka.

I co dalej?

I dalej dłuższa cisza. W 2017 roku ukazało się wydawnictwo live, na którym znajduje się zapis z wyjątkowego koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Materiał zawiera wykony utworów z płyty Składam się z ciągłych powtórzeń oraz kilka kawałków z dyskografii zespołu Myslovitz.

Były lider zespołu Myslovitz jednak nie próżnował. Przez większość minionego czasu poświęcał swoją uwagę organizacji OFF Festiwalu w Katowicach, którego to jest dyrektorem artystycznym.

Off Festival 2020 – pierwsze wieści z Katowic!

Spekulacje na temat drugiej solowej płyty Rojka pojawiały się w sieci od dłuższego czasu. 11 grudnia za pośrednictwem social mediów artysta przerwał milczenie. W sieci pojawiła się audio-wizualna zapowiedź nowego krążka opatrzona tytułem Kundel. W przeciągu doby zwiastun naliczył ponad 26 tysięcy odtworzeń, co może wskazywać, że najnowsza solowa płyta artysty doczeka się równie dużego sukcesu co pierwszy krążek.

Kundel

#arturrojek #kundel

Publiée par Artur Rojek sur Mercredi 11 décembre 2019

Nowe i długo wyczekiwane wydawnictwo przez fanów Artura Rojka stało się więc faktem. Według doniesień portalu Onet.pl pierwszy utwór z nowej płyty ma się ukazać w styczniu, natomiast cała płyta w pierwszym kwartale 2020 roku.

Trasa Kundel

Przy okazji zbliżającej się płyty poznaliśmy także szczegóły trasy promującej najnowsze wydawnictwo artysty. Trasa nosi nazwę Kundel i rozpocznie się 2 marca w Katowicach.

Artur Rojek powraca! Znamy szczegóły trasy. Kiedy premiera nowego krążka?
źródło facebook.com/artur.rojek

Bilety na wszystkie koncerty w ramach trasy Kundel w sprzedaży od piątku 13 grudnia (godzina 11:00), dostępne na platformach biletowych.