Aretha Franklin poważnie chora. Wokalistka zmaga się z rakiem

Aretha Franklin poważnie chora

Niepokojące wieści dochodzą z rodzinnego miasta Królowej Soulu. Aretha Franklin jest bardzo poważnie chora i pozostaje pod opieką lekarza w swoim domu w Detroit.

Aretha Franklin to legenda muzyki soul i jedna z najsłynniejszych wokalistek ostatnich 60 lat. Zdobyła 18 statuetek Grammy i jest prawdziwą ikoną amerykańskiej wokalistyki. 76-latka jeszcze 9 miesięcy temu koncertowała, jednak w ostatnim czasie jej stan znacznie się pogorszył. Niestety nie mamy dobrych wieści dla wszystkich fanów Królowej Soulu. Opiekuje się nią zespół opieki hospicyjno-paliatywnej, a Aretha przebywa w swoim domu. U Franklin w 2011 roku zdiagnozowano raka trzustki i jeszcze do nie dawna piosenkarka z powodzeniem walczyła z chorobą. Niestety pod koniec 2017 roku stan zdrowia na tyle się pogorszył, że musiano zrezygnować z koncertów.

 Aretha Franklin poważnie chora

Wieści o stanie zdrowia wokalistki dostarczył dziennikarz Roger Friedmann z programu Showbiz 411:

Aretha jest pod opieką rodziny i bliskich jej osób. Będzie nam jej brakować w roli matki, siostry, przyjaciółki i kuzynki, ale jej dziedzictwo to coś większego niż życie. To nie tylko nazwanie jej wokalistką numer 1 przez magazyn Rolling Stone, czy przyznanie tytułu Królowej Soulu. Niech żyje Królowa!

Evrod Cassimy, przyjaciel Arethy również potwierdził niepokojące doniesienia:

Aretha Franklin – wielka kariera

Aretha Louise Franklin urodziła się w 1942 roku w mieście słynącym z genialnych muzyków – stolicy stanu Tennessee, Memphis. Karierę rozpoczęła, kiedy miała zaledwie 14 lat. Pierwszy krążek wypuściła dopiero dekadę później. W 1967 wokalistka wydała I Never Loved a Man the Way I Love You, na którym znalazł się jeden z jej największych przebojów – Respect. Koniec lat 60. to początek pasma sukcesów, którego ukoronowaniem był album Who’s Zoomin’ Who?, która uzyskała status platynowej płyty. Wokalistka otrzymała 18 statuetek Grammy i miejsce w panteonie The Rock And Roll Hall Of Fame. Co ciekawe, Franklin udzielała się także w świecie filmowym. Jej najbardziej znaną rolą jest z pewnością udział w produkcji The Blues Brothers, gdzie gra żonę gitarzysty zespołu. Własnie w tym filmie wykonuje Respect, już jako znana na całym świecie Królowa Soulu.