Archive zapowiada koncerty w Polsce i nową płytę!

Świętując swoje ćwierćwiecze zespół Archive planuje wiele ciekawych rzeczy na 2019 rok. Wśród z nich znalazła się nowa płyta płyta oraz wielka trasa koncertowa, w czasie której zagra aż pięć razy w naszym kraju!

Archive zagra w Polsce pięć koncertów klubowych i będzie to częścią dużej trasy koncertowej w Europie. W jej trakcie zespół będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo, które ma się ukazać w maju. Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 lutego. W naszym kraju koncerty odbędą się w następujących miastach:

  • 22 października – Wrocław – A2
  • 23 października – Kraków – Klub Studio
  • 24 października – Gdańsk – B90
  • 25 października – Warszawa – COS Torwar
  • 26 października – Poznań – Hala nr 2 MTP
Archive zapowiada koncerty w Polsce - plakat
fot. materiały promocyjne

Zespół Archive powstał w 1994 roku w Londynie z inicjatywy Dariusa Keelera oraz Danny’ego Griffithsa. Panowie wcześniej byli związani z projektem Genaside. Niedługo potem do Archive dołączyli wokalista Roya Arab oraz raper Rosko John. W 1996 wydali swoją debiutancką płytę – Londinium. Od tego czasu wiele zmieniało się w składzie zespołu, odchodzili wokaliści i przychodzili nowi. Mimo to Archive działało na pełnych obrotach, przez lata wydając nowe albumy, takie jak Lights (2006), Controlling Crowds (2009) czy Restriction (2015). 25-lecie istnienia świętować będą albumem 25 i ogromną trasą koncertową.

Jubileuszowe wydawnictwo 25

Płyta 25 będzie dostępna w sześciu różnych wydaniach. W największym z nich znajdzie się szcześciopłytowy box płyt winylowych. Na nich będą 43 piosenki z całej dyskografii zespołu, a wśród nich 8 nowych utworów. Jednym z nich będzie Remains Of Nothing, który został przygotowany we współpracy z Band Of Skulls. Oprócz muzyki w boxie znajdziemy 160-stronicową książkę, która zawiera wywiady z byłymi i obecnymi członkami Archive, a także zdjęcia z ich prywatnych kolekcji.

Darius Keeler, jeden z założycieli Archive, o nowej płycie powiedział:

Jestem dumny z pracy, którą wykonaliśmy na przestrzeni lat i podekscytowany, że będziemy mogli to w tym roku świętować. To również świetna okazja do współpracy z nowymi ludźmi. Myślę, że piosenka nagrana z Band Of Skulls to jedna z lepszych rzeczy, jaką zrobiliśmy. Także współpraca z Stevem Masonem była dla nas ogromnym zaszczytem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here