An evening with Chris Botti – koncert w Poznaniu!

Chris Botti
fot. facebook.com/events/2086473901680587

Poznańska publiczność będzie miała przyjemność gościć jednego z najbardziej szanowanych multiinstrumentalistów świata. Chris Botti z zespołem zagra koncert 31 maja 2019 roku w Sali Ziemi. Dla fanów z całej Polski mamy dobrą wiadomość: nie będzie to jedyny występ artystów w naszym kraju.

Chris Botti to jeden z najbardziej szanowanych miltiinstrumentalistów na świecie. Stał się rozpoznawalny, kiedy wydał swoją pierwszą płytę w 2004 roku. When I Fall In Love zbierała przychylne recenzje w środowisku muzycznym, zyskała fanów wśród odbiorców muzyki popowej. Botti jest otwarty na różne gatunki muzyczne, nie zamyka się w jazzie, dzięki czemu ceniony jest na całym świecie, a areny koncertowe wypełnione są po brzegi. Jego płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy. Nazwisko artysty wielokrotnie pojawia się na krążkach innych muzyków w związku z licznymi współpracami, również przy muzyce filmowej.

Wieloletnia kariera

Muzyk ma na koncie współpracę z wieloma artystami, największymi gwiazdami na świecie. Wśród nich znaleźli się: Frank Sinatra, Sting, Lady Gaga, Aretha Franklin, Michael Bublé, Steven Tyler czy Paul Simon. Chris Botti wystąpił z najlepszymi orkiestrami na największych arenach na całym świecie – od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech. Jego albumy studyjne pokrywały się platyną, złotem i diamentem. Ostatnie wydawnictwo, Impressions, ukazało się w 2012 roku. Znalazły się na nim interpretacje utworów innych artystów, m.in. Janis Joplin, Judy Garland czy Michaela Jacksona. Jego interpretacje znanych hitów przedstawiły je w zupełnie innym wymiarze. Zostało to docenione przez krytyków i fanów, ponieważ za tę płytę Chris Botti w 2013 roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Pop Instrumental Album. Wcześniej był kilkukrotnie nominowany do tej nagrody.

Trasa koncertowa

Poza Poznaniem, Chris Botti pojawi się jeszcze na sześciu koncertach w czterech miastach (Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Sopocie). Łącznie będzie to siedem występów, z czego aż trzy odbędą się w katowickim NOSPR.

fot. facebook.com/events/2086473901680587

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o