A Perfect Circle oraz Chelsea Wolfe za kilka dni w TAURON Arenie

A Perfect Circle
fot. ebilet.pl

Już za kilka dni w krakowskiej TAURON Arenie po raz pierwszy w Polsce zagra amerykański zespół A Perfect Circle. Będzie to jeden z dziewięciu europejskich koncertów na tej trasie.

Koncert jednego z projektów Jamesa Maynarda Keenana odbędzie się 15 grudnia 2018 roku w TAURON Arenie. Na teren hali wejść będzie można od godziny 18:30, a koncerty rozpoczną się o 20:00. W roli supportu zagra Chelsea Wolfe. Bilety na wydarzenie są nadal w ogólnej sprzedaży na stronach: shop.metalmind.com.pl, ebilet.pl, eventim.pl, biletin.pl oraz ticketportal.pl.

Bilety – przedsprzedaż / w dniu koncertu:

  • Stojące kat. 1 (płyta stojąca) – 240 / 260 zł
  • Stojące kat. 2 (early entrance) – 300 / 320 zł
  • Siedzące kat. 1 – 270 / 290 zł
  • Siedzące kat. 2 – 210 / 230 zł

Formacja A Perfect Circle została założona przez Jamesa Maynarda Keenana oraz Billy’ego Howerdela. O 1999 roku nagrali płyty: Mer de Norms z 2000 roku, Thirteenth Step z 2003 roku, eMOTIVE z 2004 roku oraz tegoroczne wydawnictwo Eat That Elephant. Przed premierą płyty można było obejrzeć wideo do kilku singli zapowiadających długo wyczekiwane wydawnictwo: The Doomed, Disilliusioned i Talk Talk oraz So Long. Niedawno zespół udostępnił czwarty już teledysk do utworu So Long, and Thanks For All The Fish. Koncert w Polsce będzie ich pierwszym w naszym kraju.

Gość specjalny – Chelsea Wolfe

Okrzyknięta Królową mroku. W 2006 nagrała swój własny materiał, który nigdy nie został oficjalnie wydany – była to płyta Mistake in Parting. Nie była z niego dumna, a do nagrywania muzyki wróciła dopiero w 2010 roku. Wydała wtedy album The Grime and the Glow przez niezależną wytwórnię Pendu Sound Recordings. Kolejny rok przyniósł jeszcze jedną płytę – Apokalypsis. Rok 2012 był dla niej przełomowy – podpisała wtedy kontrakt z wytwórnią Sargent House Records, z którą dalej współpracuje. Jej muzyka nie jest jednoznaczna. Można ją zaklasyfikować do takich kategorii jak doom metal, drone metal, gothic rock, folk czy dark ambient. Artystka cały czas bawi się muzyką i eksperymentuje. Ostatnie jej dzieło to wydana w 2017 roku płyta Hiss Spun. Na niej Chelsea Wolfe pokazała to, że pogodziła się z latami bezbronności, geniewu, mrocznych historii rodzinnych i samozniszczenia. W sierpniu tego roku wokalistka wystąpiła w Polsce, a teraz powraca jako support A Perfect Circle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here