W styczniu 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz trzydziesty. Na początku, w ramach jubileuszowego Finału, ogłosili koncert grupy IRA. Teraz do artystów dołączyły kolejne kapele.
Kwiat Jabłoni
To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. Niemożliwe z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło Mogło być nic z 2021 zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy tworzą pełne pozytywnej energii i ciepła kompozycje, które charakteryzuje typowa dla muzyki folkowej żywiołowość i dynamiczne rytmy. Artyści też chętnie eksperymentują z elementami muzyki rockowej i elektronicznej, łącząc dźwięki wibrujących strun mandoliny z brzmieniem pianina elektronicznego.
LemON
To grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych.
De Mono
Za początek działalności zespołu De Mono uznaje się moment, w którym Andrzej Krzywy dołączył do istniejącej wcześniej grupy Mono. Miało to miejsce w pierwszej połowie 1987 roku, a w związku z pojawieniem się nowego wokalisty frontmana, uległa zmianie nazwa formacji. Od tego momentu można mówić o narodzinach De Mono. W 1989 r. ukazał się debiutancki album zespołu Kochać inaczej, który zdobył szereg nagród i wyróżnień, zaś tytułowa piosenka pobiła rekord Listy Przebojów Programu Trzeciego przebywając na niej ponad rok. Po 9 latach współpracy z zespołem rozstaje się współzałożyciel grupy Marek Kościkiewicz, który skupia się na karierze solowej oraz nagrywaniu i koncertowaniu z zespołem Ocean Front i Stereo Project. Rok 2018 to czas przełomowych zmian na wielu polach funkcjonowania zespołu i początek kolejnego etapu w jego historii. Po 24 latach zakończona zostaje współpraca z dotychczasowym managerem. Nowym managementem zostaje firma Musicart. Jednocześnie zespół prezentuje swój odświeżony, stanowczy i bezpretensjonalny wizerunek wraz z nowym znakiem graficznym oraz identyfikacją wizualną.